کاهش ترافیک کسایی با تکمیل قطعه ۶ آزادراه تبریز- ارومیه
کاهش ترافیک کسایی با تکمیل قطعه ۶ آزادراه تبریز- ارومیه

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۲۴ درصدی قطعه ۶ آزادراه تبریز- ارومیه گفت، جهت اتمام این قطعه به طول ۲۸ کیلومتر، سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است. گزارش تایسیزنیوز، حیدر فتح‌زاده در حاشیه بازدید از قطعه ۶ پروژه آزاد راه ارومیه –تبریز در گفت‌وگو […]

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۲۴ درصدی قطعه ۶ آزادراه تبریز- ارومیه گفت، جهت اتمام این قطعه به طول ۲۸ کیلومتر، سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

گزارش تایسیزنیوز، حیدر فتح‌زاده در حاشیه بازدید از قطعه ۶ پروژه آزاد راه ارومیه –تبریز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: کنارگذر جنوبی دوم تبریز در قالب قطعه (۶) طرح ملی مشارکت در احداث آزادراه تبریز – ارومیه در دست اجرا است. 

وی افزود: این قطعه به طول ۲۸ کیلومتر بوده که از تقاطع دیزل آباد در انتهای کمربندی غربی تبریز شروع و به تقاطع آزادراه تبریز – زنجان با سه‌راهی اهر به جاده قدیم ختم می‌شود. 

فتح‎زاده ادامه داد: از اهداف این طرح می‌توان به ارتقاء کمی و کیفی زیرساخت‌های حمل‌ونقل کشور در استان آذربایجان شرقی، تسهیل ارتباط با سایر استان‌ها، تکمیل شبکه آزادراهی شمال غرب کشور در محدوده شهر تبریز و نیز عدم ورود ترافیک برون‌شهری به بزرگراه شهید کسایی در راستای کاهش بار ترافیکی آن بزرگراه و کاهش سوانح رانندگی اشاره کرد. 

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی تصریح کرد:  تکمیل این قطعه به‌عنوان شبکه‌ای کارآمد، ایمن و مطابق با استانداردهای فنی و متناسب با تقاضای حمل‌ونقل استان موجب اتصال آزادراه‌های تبریز – زنجان – تهران به تبریز – ارومیه و تبریز – مرند – بازرگان به‌عنوان مسیر ترانزیت اروپا خواهد بود.

وی توضیح داد: در حال حاضر فاز اول قطعه ۶ از کیلومتر ۵تا ۲۱ به طول ۱۶ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی بالغ‌بر ۵۵.۵ درصد در حال اجرا می‌باشد.

فتح‌زاده ابراز داشت: اتمام قطعه ۶ و اتصال آن به بزرگراه ارومیه و تبریز موجب کاهش ترافیک در اتوبان شهید کسایی و تسریع در حمل و نقل به سمت غرب کشور می شود.

این مسوول با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۲۴ درصدی قطعه ۶ آزادراه تبریز- ارومیه گفت، جهت اتمام این قطعه به طول ۲۸ کیلومتر، سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.