کتابخانه تخصصی گردشگری شهری شهرداری تبریز افتتاح شد
کتابخانه تخصصی گردشگری شهری شهرداری تبریز افتتاح شد

کتابخانه تخصصی گردشگری شهری شهرداری تبریز افتتاح شد کتابخانه تخصصی گردشگری شهری شهرداری تبریز صبح امروز با حضور اعضای کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر افتتاح شد. به گزارش شهریار، رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر در این خصوص اظهار کرد: تبریز به لحاظ غنای تاریخی، فرهنگی و هنری دارای […]

کتابخانه تخصصی گردشگری شهری شهرداری تبریز افتتاح شد

کتابخانه تخصصی گردشگری شهری شهرداری تبریز صبح امروز با حضور اعضای کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر افتتاح شد.

به گزارش شهریار، رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر در این خصوص اظهار کرد: تبریز به لحاظ غنای تاریخی، فرهنگی و هنری دارای پتانسیل فراوان در جهت تبدیل شدن به قطب گردشگری تاریخی و فرهنگی است و افزایش محتوا در ارتباط با جاذبه های موجود، جلب و جذب بیشتر گردشگران فرهنگی را باعث خواهد شد.

حجت‌الاسلام سید کاظم زعفرانچیلر افزود: متاسفانه در حوزه تبریز و معرفی جاذبه های گردشگری این شهر آثار مکتوب به اندازه کافی وجود ندارد از این‌رو لازم است تا از پژوهشگرانی که در این حوزه اثر تولید کرده اند دعوت کنیم و از تجربیات آن‌ها استفاده کنیم تا شاهد تولید آثار فاخری برای تبریز باشیم.

وی یادآور شد: افتتاح این کتابخانه می‌تواند آغازگر اقدامات آتی و درخور توجه در حوزه گردشگری باشد.

علی نوای باغبان عضو کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر نیز در این مراسم بر ضرورت همکاری این کتابخانه با دیگر کتابخانه های عمومی و تخصصی و نیز دانشگاه های تبریز، استان و کشور تاکید کرد.

همچنین یاسین بجانی دیگر عضو کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر در این مراسم با اشاره به اهمیت این کتابخانه تخصصی بر تجهیز سریع این کتابخانه تاکید کرد.

سرپرست اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز نیز در این خصوص اظهار کرد: در این کتابخانه یک‌هزار جلد از مجموعه کتاب‌های مرتبط با تاریخ و جفرافیای تبریز و آذربایجان جمع‌آوری شده است و در آینده بر این تعداد افزوده خواهد شد.

محمدرضا عیوضی خاطرنشان کرد: سعی داریم این کتابخانه تخصصی را به عنوان مرجعی در اختیار پژوهشگران و دانشجویان حوزه گردشگری قرار دهیم تا هزینه‌های مادی و زمانی پژوهشگران برای تامین کتابهای مرجع را کاهش داده و همچنین این مکان به عنوان یک مرکز علمی پویا شناخته شود.

وی گفت: امیدواریم این کتابخانه مرجع، آغازی برای تولید محتوای جدید، کاربردی و قابل استناد در حوزه گردشگری شهری تبریز باشد و با استفاده از آن شاهد محتوای غنی‌تری برای معرفی تبریز در عرصه‌های ملی و بین‌المللی باشیم.

کتابخانه تخصصی گردشگری شهری شهرداری تبریز در خیابان رضانژاد شمالی، پارک فدک، طبقه اول ساختمان اداری شهرداری آماده ارائه خدمات برای پژوهشگران و دانشجویان حوزه گردشگری است.