کوهنورد مفقود شده کوه‌های مرند پس از ۲ روز پیدا شد
کوهنورد مفقود شده کوه‌های مرند پس از ۲ روز پیدا شد

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان شرقی گفت: کوهنورد ۶۹ ساله مفقود شده در ارتفاعات علی علمدار رشته کوه میشو در مرند پس از ۲ روز با تلاش هیئت کوهنوردی ایلخچی هیئت موتورسواری تسوج و نجاتگران هلال احمر در کوه های الماس تسوج پیدا شد. به گزارش تایسیزنیوز، حمید منجم گفت: برای پیدا شدن این فرد به […]

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان شرقی گفت: کوهنورد ۶۹ ساله مفقود شده در ارتفاعات علی علمدار رشته کوه میشو در مرند پس از ۲ روز با تلاش هیئت کوهنوردی ایلخچی هیئت موتورسواری تسوج و نجاتگران هلال احمر در کوه های الماس تسوج پیدا شد.

به گزارش تایسیزنیوز، حمید منجم گفت: برای پیدا شدن این فرد به نام «مولا قلی مولوی» ۲ تیم امدادی از هلال احمر، یک تیم ۶ نفره از هیات موتورسواری تسوج و ۲ تیم از هلال احمر شهرستان مرند از عصر روز چهارشنبه ۲۹ شهریور به صورت شبانه روزی همکاری کردند.

وی با بیان اینکه با افزوده شدن هیئت کوهنوردی ایلخچی به نیروهای هلال احمر و هیئت موتورسواری تسوج مرد گم شده صحیح و سالم به آغوش گرم خانواده اش برگشت، از تلاش شبانه روزی این نیروها در عملیات جستجو و نجات کوهنورد گم شده قدردانی کرد.

قله علمدار با ارتفاع سه هزار و ۱۵۵ متر بلندترین نقطه در سلسله جبال «میشو داغ» است و در بالای قله، آرامگاه فردی بنام علی ابن مالک اشتر نخعی ملقب به علی علمدار قرار دارد که اهالی منطقه برای زیارت به این قله صعود می کنند.