گرمای هوا ادامه داشته باشد، باز هم کشور تعطیل می‌شود!
گرمای هوا ادامه داشته باشد، باز هم کشور تعطیل می‌شود!

گرمای هوا ادامه داشته باشد، باز هم کشور تعطیل می‌شود! سخنگوی وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال که آیا امکان تعطیلی مجدد ادارات به دلیل گرما وجود دارد؟ گفت: بله اگر دمای هوا از دامنه مشخصی بالاتر رود باز هم پیشنهاد تعطیلی مطرح خواهد بود. به گزارش تایسیز نیوز، پدرام پاک‌آیین، سخنگوی وزارت بهداشت، […]

گرمای هوا ادامه داشته باشد، باز هم کشور تعطیل می‌شود!

گرمای هوا ادامه داشته باشد، باز هم کشور تعطیل می‌شود!

سخنگوی وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال که آیا امکان تعطیلی مجدد ادارات به دلیل گرما وجود دارد؟ گفت: بله اگر دمای هوا از دامنه مشخصی بالاتر رود باز هم پیشنهاد تعطیلی مطرح خواهد بود.

به گزارش تایسیز نیوز، پدرام پاک‌آیین، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در ۲ تا ۳ هفته گذشته افزایش ۱۰ درصدی مراجعه بیماران قلبی و فشار خون را شاهد بودیم که بی‌ارتباط با افزایش دمای هوا نبود؛ وزارت بهداشت پیشنهاد تعطیلی را به هیأت دولت داد و دولت هم این تعطیلی را تصویب کرد.

او افزود: این تعطیلی اقدامی پیشگیرانه است زیرا تاثیر افزایش دما بر سلامت مردم به خصوص سالمندان، کودکان، افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و مادران باردار می‌تواند مخاطره‌آمیز باشد.

پاک‌آیین اظهار داشت: پیش‌بینی هواشناسی این بود که افزایش دما خواهیم داشت و جمع‌بندی ما در وزارت بهداشت این بود که با تعطیلی می‌توان از افزایش گرمازدگی و آسیب به سلامت مردم جلوگیری کرد. بدیهی است اگر دمای هوا از حد مشخصی بالاتر رود، اصلی‌ترین راهکار حفظ سلامت مردم این است که تعطیلی داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان تعطیلی مجدد ادارات به دلیل گرما وجود دارد؟ گفت: بله اگر دمای هوا از دامنه مشخصی بالاتر رود؛ به طوری که برای سلامت مردم مخاطره‌آمیز باشد، باز هم پیشنهاد تعطیلی مطرح خواهد بود. به همه مراکز درمانی به رغم تعطیلی این سه روز برای پذیرش بیماران به ویژه بیماران گرمازده آماده‌باش دادیم.