گزارش یونیسف از وضعیت وخیم غزه به شورای امنیت سازمان ملل
گزارش یونیسف از وضعیت وخیم غزه به شورای امنیت سازمان ملل

مدیر اجرایی یونیسف، شورای امنیت سازمان ملل را از وضعیت وخیم و غیرانسانی کودکان در نوار غزه، تحت تاثیر حملات مرگبار رژیم صهیونیستی با خبر و عنوان کرد هزینه واقعی جنگ در غزه را می توان از زندگی هزاران کودکی که جان خود را از دست داده و یا در شرایط جنگی اسفناکی قرار دارند،بررسی […]

مدیر اجرایی یونیسف، شورای امنیت سازمان ملل را از وضعیت وخیم و غیرانسانی کودکان در نوار غزه، تحت تاثیر حملات مرگبار رژیم صهیونیستی با خبر و عنوان کرد هزینه واقعی جنگ در غزه را می توان از زندگی هزاران کودکی که جان خود را از دست داده و یا در شرایط جنگی اسفناکی قرار دارند،بررسی کرد.

به گزارش تایسیزنیوز، طبق اظهارات ارائه شده از سوی «کاترین راسل» مدیر اجرایی یونیسف، پس از گذشته بیش از سه هفته از تداوم جنگ میان حماس و رژیم صهیونیستی، آمارهای وحشتناکی از شکل گیری تخلفات گسترده و فاحش در غزه علیه کودکان منتشر می‌شود.

به گزارش «یونیسف» و طبق آمار وزارت بهداشت فلسطین، تاکنون بیش از ۸ هزار و ۳۰۰ نفر فلسطینی در اثر حملات رژیِم صهیونیستی جان خود را از دست داده اند. از این تعداد بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ نفر کودک بوده اند و بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ کودک دیگر هم مجروح شده اند.

طبق بررسی های انجام گرفته شده، هم اکنون روزانه بیش از ۴۲۰ کودک در غزه بر اثر حملات رژیم صهیونیستی جان خود را از دست می دهند. البته که خشونت علیه  کودکان فراتر از نوار غزه بوده و این خشونت ها در کرانه باختری و بیت‌المقدس هم علیه کودکان ادامه دارد.

نگرانی ها در حالی از شرایط کودکان در غزه رو به افزایش است که زیر ساخت های غیرنظامی این منطقه نیز مورد حملات شدیدی قرار گرفته اند و طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، تاکنون ۳۴ حمله علیه مراکز درمانی از جمله ۲۱ بیمارستان از سوی رژیم صهیونیستی صورت گرفته است. ضمن اینکه ۱۲ بیمارستان از ۳۵ بیمارستانی که به عنوان سرپناهی برای آوارگان استفاده می شدند، دیگر کار نمی کنند.

طبق گزارشات منتشر شده از سوی یونیسف، حداقل ۲۲۱ مدرسه و بیش از ۱۷۷ هزار واحد مسکونی هم آسیب دیده و یا ویران شده است. در عین حال میزان کمی آب شرب باقی مانده و ذخیره آب نوشیدنی هم رو به اتمام است و ۲ میلیون نفر در نیاز مبرم به آب آشامیدنی قرار دارند. این در حالی است که نزدیک به ۵۵ درصد از زیرساخت های آبی نیز آسیب دیده و نیاز به تعمیرات فوری دارد.

طبق گزارش یونیسف، فقدان آب سالم و بهداشت ناکافی غزه را در آستانه یک فاجعه بزرگ قرار داده است و تا زمانی که دسترسی به آب آشامیدنی و بهداشتی فراهم نشود، این امکان وجود دارد که تعداد بیشتری از غیرنظامیان از جمله کودکان در اثر کم آبی و بیماری های مربوط به آن بمیرند.

یونیسف در گزارش خود به تاثیرات بسیار منفی خشونت و درگیری های کنونی بر روی سلامت روان کودکان پرداخته و عنوان کرده تداوم این روند به جز به خطر انداختن جانشان می تواند، موجب ایجاد اختلالات بسیاری در رشد شناختی و فیزیکی کودکان شود.

طبق گزارش این سازمان ارسال کمک های بشردوستانه برای کودکان در نوار غزه بسیار چالش برانگیز شده است و بایستی اقدامات اساسی جهت جلوگیری از قطع برق،آب و سوخت از جانب رژیم صهیونیستی صورت بگیرد تا غیرنظامیان به خدمات مورد نیاز بیشتری برای زنده ماندن در شرایط جنگی دسترسی داشته باشند.