۱۲ نوع پهپاد انهدامی و رزمی وارد سازمان ارتش می‌شوند
۱۲ نوع پهپاد انهدامی و رزمی وارد سازمان ارتش می‌شوند

سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش گفت: ۱۲ نوع پهپاد پروازی مختلف انهدامی و رزمی از پرنده‌های مختلف که در قالب کلی قریب به ۲۰۰ پرنده سازماندهی شده که در این رزمایش به مرحله آزمایش در خواهد آمد و پس از طی این مرحله، شاهد ورود این سامانه‌ها به سازمان رزم ارتش خواهیم بود. به […]

سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش گفت: ۱۲ نوع پهپاد پروازی مختلف انهدامی و رزمی از پرنده‌های مختلف که در قالب کلی قریب به ۲۰۰ پرنده سازماندهی شده که در این رزمایش به مرحله آزمایش در خواهد آمد و پس از طی این مرحله، شاهد ورود این سامانه‌ها به سازمان رزم ارتش خواهیم بود.

به گزارش تایسیزنیوز، امیر علیرضا شیخ سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ارتش گفت: در ادامه فاز تاکتیکی رزمایش در مرحله دوم وارد فاز عملیاتی شدیم.

وی افزود: ما روز گذشته هنرنمایی پهپاد ابابیل-۵ را در شناسایی داشتیم. همچنین، روز گذشته عملیات رهگیری و انهدام بسیار خوب پهپاد کرار را داشتیم. همچنین، پهپاد کمان ۱۹ نیز با قابلیت جنگال هواپایه رونمایی شد.

سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش، بیان کرد: در ادامه رزمایش و در ادامه فاز تاکتیکی مرحله نهایی، آزمایش توان عبور از کمند تورهای جنگالی و سدهای پدافندی پهپادهای آرش و کرار را داریم که قرار است از نقاط مختلف کشور به پرواز درآمده و در پروازهای گروهی در نقطه‌ مشخص و زمان معلوم فرود بیایند. 

امیر شیخ در تشریح سایر جزئیات مرحله نهایی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش، گفت: به چالش کشیدن توانایی پهپادها و پرنده‌های ما در محیط اخلالی جنگالی در صحنه رزم اهمیت دارد. در این مرحله از رزمایش قابلیت آفندی پرنده‌های خود را در مقابله ‌و مواجهه با سامانه‌های اخلالگر آزمایش می‌کنیم.

وی ادامه داد: امروز در فاز نهایی رزمایش، ما با هدف قرار دادن اهدافی که در منطقه رزمایش کار گذاشته شده در مکان و زمان واحد قابلیت جدیدی از توان پهپادی ارتش را به نمایش خواهیم گذاشت.

سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش، تصریح کرد: در این مرحله ۱۲ تایپ پروازی مختلف انهدامی و رزمی ما از پرنده‌های مختلف که در قالب کلی قریب به ۲۰۰ پرنده سازماندهی شده به مرحله آزمایش در خواهد آمد.

وی در پایان افزود: ان‌شاءالله پس از طی این مرحله، شاهد ورود این سامانه‌ها به سازمان رزم ارتش باشیم تا بتوانیم توان دفاعی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را ارتقاء دهیم.