۱۶ شرکت هواپیمایی داخلی به طور منظم از فرودگاه تبریز پرواز دارند
۱۶ شرکت هواپیمایی داخلی به طور منظم از فرودگاه تبریز پرواز دارند

۱۶ شرکت هواپیمایی داخلی به طور منظم از فرودگاه تبریز پرواز دارند تایسیز نیوز – مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: ۱۶ شرکت از ۲۱ شرکت هواپیمایی داخلی کشور، به طور منظم از فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز پرواز دارند. «رامین آذری» روز سه شنبه در گفت و گو خبرنگاران با بیان اینکه تعدادی از شرکت های […]

۱۶ شرکت هواپیمایی داخلی به طور منظم از فرودگاه تبریز پرواز دارند

۱۶ شرکت هواپیمایی داخلی به طور منظم از فرودگاه تبریز پرواز دارند

تایسیز نیوز – مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: ۱۶ شرکت از ۲۱ شرکت هواپیمایی داخلی کشور، به طور منظم از فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز پرواز دارند.

«رامین آذری» روز سه شنبه در گفت و گو خبرنگاران با بیان اینکه تعدادی از شرکت های هواپیمایی نیز پروازهای موردی و نامنظم از فرودگاه تبریز انجام می دهند، افزود: ۲ شرکت هواپیمایی خارجی نیز پرواز منظم با برنامه از این فرودگاه انجام می دهد.

وی با اعلام آمادگی برای برقراری پروازهای تمام شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی، اظهار کرد: اکنون این فرودگاه به ۹ شهر داخل کشور و چهار کشور خارجی پروازهای منظم و برنامه ای دارد.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه این فرودگاه در برقراری پروازهای خارجی رتبه چهار کشور را کسب کرده است، گفت: در سال گذشته یک میلیون و ۷۰۰ هزار مسافر با انجام ۱۲ هزار پرواز از طریق این فرودگاه به مقاصد مختلف جابجا شدند.

آذری، با اشاره به اینکه تلاش می شود این فرودگاه با برقراری ارتباط هوایی منظم و با برنامه با استانبول و از این شهر به سایر کشورها به کانون منطقه ای تبدیل شود، ادامه داد: در این بازه زمانی ۱۲ هزار پرواز غیرمسافری از جمله آموزشی و نظامی نیز در این فرودگاه انجام شد.

آذربایجان شرقی دارای ۲ فرودگاه شهید مدنی تبریز و سهند است.

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و ساخته شده است و بصورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و مسیرهای هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به خصوص پروازهای عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می شود.

فرودگاه سهند در سال ۱۳۷۴ تاسیس شد و تنها فرودگاه اقماری آذربایجان شرقی محسوب می‌شود که در جنوب این استان قرار گرفته است و سالانه بیش از پنج هزار مسافر از تهران به فرودگاه سهند و بالعکس جابجا می‌شوند.