۲۶هکتار از اراضی ملی در آذربایجان‌شرقی رفع تصرف شد
۲۶هکتار از اراضی ملی در آذربایجان‌شرقی رفع تصرف شد

مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی از رفع تصرف و آزادسازی ۲۶ هکتار از اراضی ملی استان در سال‌جاری خبر داد. به گزارش تایسیزنیوز، یوسف غفارزاده روز شنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این اراضی در حاشیه رودخانه قره‌آغاج چاراویماق، قوبی‌چای بناب، گلزار تبریز و مهرانه‌رود و قوری‌چای میانه به صورت غیرقانونی […]

مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی از رفع تصرف و آزادسازی ۲۶ هکتار از اراضی ملی استان در سال‌جاری خبر داد.

به گزارش تایسیزنیوز، یوسف غفارزاده روز شنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این اراضی در حاشیه رودخانه قره‌آغاج چاراویماق، قوبی‌چای بناب، گلزار تبریز و مهرانه‌رود و قوری‌چای میانه به صورت غیرقانونی تصرف شده بودند.

وی همچنین اضافه کرد: امسال به منظور کاهش خطرات سیلاب و با هدف اجرای تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب و حفظ حقوق بیت المال، نسبت به آزادسازی و رفع تصرف ۲۵.۷ کیلومتر از طول رودخانه‌ها و مسیل‌های آذربایجان شرقی اقدام شد.

غفارزاده گفت: ضروری است ساکنان حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها با رعایت حقوق عامه، در حدبستر و حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها تصرف نکنند زیرا این موضوع علاوه بر ایجاد مخاطراتی همچون سیل، موجب اتلاف رواناب‌های سطحی در زمان بارندگی‌ها و سیلاب می شود.

آذربایجان شرقی دارای ۲۵ هزار کیلومتر رودخانه است که ۲ هزار کیلومتر آن حادثه خیز است.