۲۶۶ کیلومتر از راه‌های آذربایجان شرقی آسفالت شد
۲۶۶ کیلومتر از راه‌های آذربایجان شرقی آسفالت شد

رییس اداره نظارت بر ساخت راه‌های فرعی و روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: با اجرای ۶۳ طرح بهسازی و آسفالت، ۲۶۶ کیلومتر از راه های این استان از ابتدای سالجاری آسفالت شد. محمد نیک قدم با بیان اینکه ۱۶۰ کیلومتر از این میزان،‌ آسفالت اولیه و ۱۰۶ کیلومتر روکش […]

رییس اداره نظارت بر ساخت راه‌های فرعی و روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: با اجرای ۶۳ طرح بهسازی و آسفالت، ۲۶۶ کیلومتر از راه های این استان از ابتدای سالجاری آسفالت شد.

محمد نیک قدم با بیان اینکه ۱۶۰ کیلومتر از این میزان،‌ آسفالت اولیه و ۱۰۶ کیلومتر روکش آسفالت است، افزود: ۲۷۴ طرح به طول یک هزار و ۲۵۰ کیلومتر برای نگهداری، روکش آسفالت و ساخت راه ها این استان در سالجاری اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه برای بهره برداری کامل از این طرح ها طبق فهرست بهای سال جاری، یک هزار و ۶۰۹ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، اظهار داشت: به لحاظ طولی ۵۸ درصد راه های روستایی آذربایجان شرقی آسفالته بوده و بقیه هم دارای راه شوسه و تعدادی هم فاقد راه دسترسی مناسب است.

رییس اداره نظارت بر ساخت راه‌های فرعی و روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: از کل شبکه راه استان، ۱۰ هزار کیلومتر راه روستایی بوده که حدود ۶ هزار کیلومتر از آن آسفالت شده است.

نیک مقدم، با بیان اینکه در زمان حاضر ۹۳ درصد از جمعیت روستاهای بالای ۲۰ خانوار آذربایجان شرقی از راه آسفالت برخوردار است، ادامه داد: برای بهره مندی هفت درصد باقیمانده، هر سال از محل اعتبارات استانی مبلغی در نظر گرفته می شود.

وی یادآوری کرد: در جریان سفر رییس جمهوری و هیات دولت به این استان نیز ۲ هزار میلیارد تومان در حوزه راه و حمل و نقل جاده ای اختصاص یافت که از این میزان ۶۰۰ میلیارد تومان مربوط به بهسازی و آسفالت راه های روستایی است.

نیک مقدم، با بیان اینکه امسال ۲۵۰ میلیارد تومان قیر برای طرح های استان اختصاص یافته است، افزود: امسال ۱۴۱ پروژه راه روستایی به طول ۷۶۵ کیلومتر با اعتبار بیش از یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در سطح استان در دست اجراست.

آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.