۲۸۳ هزار تن محصولات کشاورزی امسال از مرز مهران به عراق صادر شد
۲۸۳ هزار تن محصولات کشاورزی امسال از مرز مهران به عراق صادر شد

۲۸۳ هزار تن محصولات کشاورزی امسال از مرز مهران به عراق صادر شد به گزارش تایسیز نیوز به نقل از ایرنا – مدیرکل گمرک استان ایلام گفت: ۲۸۳ هزار تن انواع محصولات کشاورزی (صیفی جات) در سال جاری (اول فروردین تا پایان دی ماه) از طریق مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است. […]

۲۸۳ هزار تن محصولات کشاورزی امسال از مرز مهران به عراق صادر شد

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از ایرنا – مدیرکل گمرک استان ایلام گفت: ۲۸۳ هزار تن انواع محصولات کشاورزی (صیفی جات) در سال جاری (اول فروردین تا پایان دی ماه) از طریق مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.

“میرآقا عبدی” روز شنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار اظهار کرد: این میزان صادرات محصولات کشاورزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۳ درصد رشد را نشان می دهد.

وی افزود: ارزش این محصولات کشاورزی صادر شده از طریق مرز بین المللی مهران به عراق ۹۰ میلیون و ۴۰۷ هزار و ۲۹۲ دلار بوده است.

سرپرست گمرک استان ایلام یادآور شد: صادرات محصولات کشاورزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی نیز هفت درصد رشد را نشان می دهد.

وی با اشاره به وضعیت صادرات از مرز مهران، بیان کرد: در بازه زمانی ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه بیش از یک میلیارد و ۵۱۴ میلیون دلار انواع کالا از طریق مرز بین‌المللی مهران به عراق و سایر کشورها صادر شده است.

به گزارش تایسیز نیوز، شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد نزدیک ‌ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات این کشور است که امروز به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زوار با کشور همسایه تبدیل شده است.

روزانه به طور متوسط ۶۰۰ کامیون حامل کالای صادراتی و بازرگانی از مرز بین المللی مهران پس از تشریفات گمرکی به کشور عراق صادر می شود.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد.