۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی در تبریز نوسازی شد
۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی در تبریز نوسازی شد

۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی در تبریز نوسازی شد تایسیز نیوز – شهردار تبریز اعلام کرد: با پرداخت تسهیلات ویژه در ۲ سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی در این شهر نوسازی شد. یعقوب هوشیار روز شنبه در دیدار با رییس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی و دادستان شهرستان تبریز به مناسبت هفته قوه […]

۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی در تبریز نوسازی شد

۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی در تبریز نوسازی شد

تایسیز نیوز – شهردار تبریز اعلام کرد: با پرداخت تسهیلات ویژه در ۲ سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی در این شهر نوسازی شد.

یعقوب هوشیار روز شنبه در دیدار با رییس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی و دادستان شهرستان تبریز به مناسبت هفته قوه قضاییه همچنین از انعقاد قرارداد خرید ۳۰۰ دستگاه اتوبوس و تحویل بخش اعظمی از آنها، افزایش مسافران روزانه خط یک مترو تبریز از ۱۵ هزار به ۷۵ هزار نفر در مدت یاد شده خبر داد.

شهردار تبریز نصب روزشمار و پیگیری مجدانه عملیات عمرانی ایستگاه های فاز نخست خط ۲ مترو را از دیگر اولویت های مهم شهرداری در حوزه حمل و نقل خواند و خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم با بهره برداری از فاز نخست خط ۲ مترو تبریز، تعداد مسافران روزانه مترو را به ۲۰۰ هزار نفر افزایش دهیم.

هوشیار با اشاره به هدفگذاری امسال شهرداری برای نصب ۲ هزار دوربین ترافیکی در معابر یادآور شد: تاکنون ۵۰۰ دوربین ترافیکی در معابر نصب شده است و در راستای هوشمندسازی ترافیک تا شهریور سال جاری ساختمان مرکز مدیریت هوشمند ترافیک به بهره برداری می‌رسد.

وی هدف‌گذاری شهرداری تبریز را اجرای ۸۰۰ کیلومتر فیبر نوری خواند و گفت: شهرداری تبریز در راستای هوشمندسازی خدمات شهر و توسعه شهر هوشمند، اقدام به اجرای فیبر نوری کرده است.

هوشیار اتمام پروژه های نیمه تمام و بلاتکلیف را از مهمترین اقدامات شهرداری خواند و گفت: نصب روزشمار برای پروژه‌های شهری یکی از عوامل مهم احیای اعتماد بین شهروندان و شهرداری است که این اقدام مهم در دوره مدیریت شهری فعلی آغاز شد.

هوشیار از افزایش سرانه ورزشی تبریز با اجرای ۶۵ پروژه خبر داد و اعلام کرد: سرانه ورزشی تبریز ۳۰ سانتی‌متر مربع بود که با بهره برداری از پروژه های ورزشی متعدد این رقم افزایش چشمگیری خواهد داشت.

وی ادامه داد: در حوزه فضای سبز شهری نیز هدفگذاری توسعه ۶۰۰ هکتاری در دستور کار شهرداری است و امیدواریم با تحقق این هدفگذاری، سرانه فضای سبز تبریز از ۱۶ به ۲۰ مترمربع افزایش یابد به طوری که با تلاش همکاران سال گذشته ۱۱۲ هکتار فضای سبز تبریز توسعه یافته است.

شهردار تبریز یکی از عمده ترین دلایل موفقیت مدیریت شهری همراهی قوه قضائیه با شهرداری تبریز است به طوری که در ۲ سال گذشته شهرداری بیشترین تعامل را با دستگاه قضایی استان داشته است و حمایت دادگستری موجب تسریع خلع ید پروژه هایی همچون پل ارتش و فروزنده را فراهم کرده است و نتیجه این تعامل افزایش رضایتمندی شهروندان است.

وی گفت: توفیقات مدیریت شهری در موضوع بازگشت اموال به بیت المال را مرهون حمایت های سیستم قضایی هستیم.

تحقق ۷۰ درصدی بودجه سه ماهه شهرداری تبریز

هوشیار تحقق بودجه سه ماهه نخست امسال شهرداری را ۷۰ درصد اعلام کرد و یادآور شد: برای بهره مندی از ظرفیت های مغفول، بودجه امسال شهرداری را به ۳۰۰ هزار میلیارد ریال افزایش دادیم.

شهردار تبریز با اشاره به تقدیم پیوست فرهنگی اجتماعی در کنار بودجه امسال خاطرنشان کرد: اجرای برنامه های متعدد فرهنگی و اجتماعی از دیگر اولویت های کاری امسال شهرداری تبریز و برپایی جشن ۳۰۰ هزار نفری غدیر نمونه ای از اقدامات فرهنگی است.

وی راه اندازی سامانه بهروب برای تحویل پسماند خشک از درب منازل و تولید کمپوست را از دیگر راهبردهای شهرداری برای نیل به هدفگذاری کاهش ۲۰۰ تنی پسماند شهری خواند.

شهرداری تبریز در حوزه فضای سبز شهری اقدامات مثمر ثمری انجام داده است

موسی خلیل اللهی، رئیس دادگستری آذربایجان‌شرقی نیز در جریان دیدار شهردار تبریز به مناسبت هفته قوه قضاییه اظهار کرد: تلاش‌ها و اقدامات ۲ سال اخیر شهرداری تبریز ماندگار است.

وی با بیان اینکه اقدامات عمرانی شهرداری در ۲ سال گذشته چشمگیر و برای مردم ملموس است، افزود: اتمام پروژه های نیمه تمام شهری اقدام ارزشمندی در تراز انقلاب بود.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه شهرداری تبریز در حوزه تنظیف و نگهداشت شهری نیز عملکرد مطلوبی داشته است، یادآور شد: شهرداری تبریز در حوزه فضای سبز شهری اقدامات مثمر ثمری انجام داده است .

خلیل‌اللهی با اشاره به اینکه احیای حقوق شهرداری با همکاری دادگستری استان ارزشمند است، اعلام کرد: آماده همکاری با شهرداری برای افزیش رضایتمندی شهروندان و بهبود عملکرد شهرداری هستیم.

وی با اشاره به بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح شهید مالک رحمتی در هفته گذشته خاطرنشان کرد: بهره برداری از پروژه های ترافیکی در کمترین زمان ممکن از دیگر اقدامات قابل تقدیر شهرداری تبریز است.

اقدامات مطلوب شهرداری تبریز در ساماندهی وانت بارها

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز آذربایجان شرقی نیز در دیدار با شهردار تبریز گفت: پروژه های نیمه تمام در شهر ذهنیت منفی در اذهان شهروندان ایجاد کرده بود که خوشبختانه با نصب روزشمار و فعالیت بی وقفه عمرانی شهرداری تبریز این موضوع برطرف شد.

بابک محبوب علیلو با بیان اینکه افزایش اعتماد مردم با عمل به تعهدات توسط مسئولان اتفاق می افتد، افزود: مهمترین وظیفه ما صیانت از سرمایه اجتماعی است و شهرداری تبریز با اقدامات ارزشمند عمرانی خود گام مهمی در جلب اعتماد شهروندان برداشته است.

وی با تقدیر از زحمات شبانه روزی تلاشگران شهرداری تبریز یادآور شد: به سبب اینکه مقوله مدیریت واحد شهری در کشور جا نیفتاده است بسیاری از مردم برخی کم کاری ها را به حساب شهرداری می گذارند.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز آذربایجان شرقی با اشاره به وظیفه شهرداری در مقابله با سدمعبر گفت: شهرداری تبریز در موضوع ساماندهی وانت بارها اقدامات خوبی انجام داد و لازمه بهبود شرایط، تداوم این طرح با همراهی تمامی دستگاه های دخیل در سدمعبر است.

محبوب علیلو با بیان اینکه در حوزه پسماند و تفکیک از مبداء اقدام ارزشمندی انجام یافته است، ادامه داد: بهره برداری از پروژه لندفیل پسماند اقدام مطلوبی بود و در کمتر استانی شاهد چنین پروژه‌ای هستیم.

وی در پایان تاکید کرد: با دید وسیعی که در موضوعات فرهنگی اجتماعی در شهرداری وجود دارد، توجه ویژه ای برای کاهش آسیب های اجتماعی مد نظر قرار گیرد.