۳۰دستگاه استخراج رمز ارز در گوگان آذرشهر کشف شد
۳۰دستگاه استخراج رمز ارز در گوگان آذرشهر کشف شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: ۳۰ دستگاه استخراج رمز ارز در گوگان شهرستان آذرشهر کشف و ضبط شد. به گزارش تایسیزنیوز، عباس حسامی با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی وصول گزارش مبنی بر فعالیت مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در بخش گوگان، مکاتبات با مراجع قضایی انجام و دستورات لازم کسب […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: ۳۰ دستگاه استخراج رمز ارز در گوگان شهرستان آذرشهر کشف و ضبط شد.

به گزارش تایسیزنیوز، عباس حسامی با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی وصول گزارش مبنی بر فعالیت مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در بخش گوگان، مکاتبات با مراجع قضایی انجام و دستورات لازم کسب دستگاه های رمز ارز جمع آوری شد.
وی با بیان اینکه فعالیت مزارع غیرمجاز استخراج رمز ارز موجب اختلال در برق رسانی و تحمیل فشار به شبکه برق و آسیب به وسایل برقی شهروندان می شود، گفت: یکی از راهکارهای پیشگیری از فعالیت این مراکز مشارکت مردمی بوده و مردم می توانند در صورت مشاهده فعالیت چنین مراکزی، موضوع را به مرکز فوریت های برق ۱۲۱ گزارش دهند.

گوگان یکی از شهرهای آذربایجان شرقی است که در بخش گوگان شهرستان آذرشهر واقع شده‌ است، جمعیت این شهر بر پایه سرشماری سال ۱۳۹۵ حدود ۱۲ هزار نفر است.

از سال ۹۸ تاکنون ۱۶ هزار دستگاه ماینر و رمز ارز در آذربایجان شرقی کشف و ضبط شده است.

حدود ۲ میلیون مشترک برق در استان وجود دارد و ظرفیت منصوبه نیروگاه‌های آذربایجان شرقی ۲ هزار و ۴۰ مگاوات بوده که این ظرفیت و تولید انرژی در منطقه شامل استان های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل پنج هزار و ۲۴۸ مگاوات است.