۴۲۷ زندانی غیرعمد در آذربایجان‌شرقی به آغوش خانواده بازگشتند
۴۲۷ زندانی غیرعمد در آذربایجان‌شرقی به آغوش خانواده بازگشتند

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی گفت: امسال تاکنون تعداد ۴۲۷ زندانی جرائم غیرعمد با کمک خیران و مردم نوع دوست استان از زندان‌ آزاد شده و به آغوش خانواده بازگشتند. به گزارش تایسیزنیوز، «رسول تقی پور» افزود: از مجموع زندانیان آزاد شده، یک نفر به علت حوادث کارگاهی، ۲۳۸ نفر بدهکار مالی و ۱۸۸ نفر […]

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی گفت: امسال تاکنون تعداد ۴۲۷ زندانی جرائم غیرعمد با کمک خیران و مردم نوع دوست استان از زندان‌ آزاد شده و به آغوش خانواده بازگشتند.

به گزارش تایسیزنیوز، «رسول تقی پور» افزود: از مجموع زندانیان آزاد شده، یک نفر به علت حوادث کارگاهی، ۲۳۸ نفر بدهکار مالی و ۱۸۸ نفر مهریه و نفقه محکوم به زندان بودند.

وی کل مبلغ بدهی زندانیان آزاده شده را معادل چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد: از این مبلغ چهار هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال از طریق پذیرش اعسار (ناتوانی مالی) از سوی مراجع قضایی، ۱۹۰میلیارد ریال توسط گذشت رضایتمندانه، ۲۴۰ میلیارد ریال نیز از طریق کمک ویژه (بلاعوض)، ۱۲۰ میلیارد ریال با پرداخت تسهیلات و ۳۰ میلیارد ریال با آورده خانواده تامین شده است‌.

تقی پور ادامه داد: از مجموع زندانیان آزاد شده ۱۰ نفر شامل زندانیان زن و ۴۱۷ نفر شامل زندانیان مرد هستند.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز از زمانی که سنت حسنه ضیافت و احسان مرحومین در آذربایجان شرقی و به خصوص تبریز آغاز شده است، حدود سه هزار و ۹۰۰ خانوار در این امر خیر سهیم شده اند، گفت: این افراد هزینه های مراسم ترحیم متوفیان خود را جهت آزادی زندانیان غیرعمد و محکومین مالی اهدا کرده اند.

وی افزود: روزهای گذشته در تبریز شاهد یک اقدام ارزشمند بودیم که در ترحیم مراسم ۲ نفر از پیشکسوتان حوزه صنعت فولاد و همچنین حوزه موادغذایی خانواده های متوفیان ، دوستان و آشنایان و صاحبان صنایع در آزادی بیش از ۹۳ زندانی غیرعمد مشارکت داشتند که در نوع خود بی نظیر بود.

بر اساس اعلام مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی ۷۰ درصد زندانیان غیرعمد استان بدهکاران مالی هستند.

۲۰ درصد از زندانیان بدهکار مالی به دلیل مهریه و نفقه، پنج درصد حوادث کار و کارگاهی و بقیه نیز به دلیل تصادفات رانندگی در زندان هستند.