۶۰ سال تلاش طاقت فرسا در سنگر مطبوعات
۶۰ سال تلاش طاقت فرسا در سنگر مطبوعات

به مناسبت  اولین جمعه درگذشت  “اسد ملازاده  ”  مطبوعاتی پیشکسوت تبریزی ۶۰ سال تلاش طاقت فرسا در سنگر مطبوعات در خانواده ای مطبوعاتی پا به عرصه گذاشت و تا خواست خودش را بشناسد وارد حرفه ای شد که قبل از  او برخی اخوی ها و بویژه حمید آقا ملازاده قدم در این وادی گذارده بودند […]

به مناسبت  اولین جمعه درگذشت  “اسد ملازاده  ”  مطبوعاتی پیشکسوت تبریزی

۶۰ سال تلاش طاقت فرسا در سنگر مطبوعات

در خانواده ای مطبوعاتی پا به عرصه گذاشت و تا خواست خودش را بشناسد وارد حرفه ای شد که قبل از  او برخی اخوی ها و بویژه حمید آقا ملازاده قدم در این وادی گذارده بودند .
دفتر سرپرستی یک روز نامه مهم سراسری محلی بود که برادران ملازاده را برای سالیان طولانی در خود نگهداشت و در این سالها بود که بواقع روزنامه نگاران و  مطبوعاتیهای زیادی به جامعه  معرفی شدند. 
علاقمندی ، پشتکار و احساس مسئولیت در انجام وظیفه از مشخصه های بارز برادران ملازاده بود و اسد آقا که  در اداره دفتر در کنار برادران بزرگتر سهم بسزائی داشت و به خوبی به آن عمل می کرد .
در این سالها تا آنجا که خود شاهد بودم دفتر  روزنامه محل حضور و رفت و آمد چهره های فرهنگی ، هنری و موثر اجتماعی زیادی بودکه طبیعتا در پربار تر کردن فعالیتها و بارور ساخن نیرو ی انسانی کار بلد سهم مهمی ایفا می کرد .
یا دم هست   سال ۱۳۴۶در دبستان که بودم، ابتدا با نام و مطالعه روزنامه  بواسطه عمویم  آشنا شدم ؛ و بعد ها ،  نخستین مجله ای که خواندم ، مجله کیهان بچه ها بود که  بخاطرخواهر زاده بودن از ناحیه اسد آقا در مدرسه بدستم  می رسید و  هفتگی خیلی هم خوشحالم می کرد .  آن موقع هابر اساس قراردادی با آموزش و پرورش ، از مجله کیهان بچه ها  که هر هفته منتشر می شد به مدرسه می آوردند و مسئولان مدرسه آنها را در ازای دریافت  حق اشراک در اختیار دانش آموزان قرار می دادند  که  البته  باید بگویم همین مطالعه و آشنائی ام با نشریه و خواندن و نوشتن در کشیده شدنم به حرفه خبرنگاری و ماندنم در طول سالیان در این حرفه  بی تاثیر نبود ونقش بسزائی داشت !
شادروان اسد ملازاده حدود ۶۰ سال در عرصه مطبوعات آذربایجان حضوری فعال ، وموثر و طاقت فرسا داشت و در این مدت خدمات زیادی را در جهت نشر و گسترش فضای مطبوعاتی استان و نیز تربیت و تشویق نیروهای مطبوعاتی و همینطور بسط و توسعه آگاهی در جامعه  به انجام رساند و نگذاشت پرچمی که توسط دیگر برادرها بخصوص حاج حمید آقا بر افراشته شده بود ، بر زمین بماند.
این مطبوعاتی باسابقه متاسفانه از مدتی قبل در بستر بیماری بود و بویژه که در ماههای اخیر چندان حال مساعدی نداشت و در نهایت هم در سن ۸۰ سالگی دارفانی را وداع گفت و به دیار باقی شتافت ؛و حالا این ظیفه پسرها ست که ادامه دهنده    راه  پدرباشند و نام ویادش را زنده نگهدارند ، انشاالله .
محمد حسن علملو