۸۰درصد پلی‌اتیلن سنگین پتروشیمی تبریز ایرانی‌سازی شد
۸۰درصد پلی‌اتیلن سنگین پتروشیمی تبریز ایرانی‌سازی شد

دکتر زیدی فر معاون محترم وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری و هیات همراه جهت اطلاع از چگونگی روند پیشرفت پروژه با دکتر سید نوراله میراشرفی مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره پتروشیمی تبریز دیدار و گفتگو کرد.به گزارش تایسیزنیوز، پروژه پلی اتیلن سنگین از پروژه های عظیم و پراهمیت پتروشیمی تبریز است، […]

دکتر زیدی فر معاون محترم وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری و هیات همراه جهت اطلاع از چگونگی روند پیشرفت پروژه با دکتر سید نوراله میراشرفی مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره پتروشیمی تبریز دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش تایسیزنیوز، پروژه پلی اتیلن سنگین از پروژه های عظیم و پراهمیت پتروشیمی تبریز است، پروژه ای به ظرفیت ۳۱۰ هزارتن و با طرح دوغابی است که در راستای حمایت از دانش فنی و توان بومی پایه گذاری گردیده است و بیش از ۷۹ درصد تجهیزات بکار رفته در این پروژه ایرانی خواهد بود. در این دیدار، مدیر پروژه توضیحات لازم در خصوص وضعیت پیشرفت پروژه و اهداف و مزایای آن را حضور دکتر زیدی فر ارائه کرد.
امضای معاون «اوجی» پای ایرانی‌ترین طرح پتروشیمی ایران؛
دکتر سيد نوراله ميراشرفی در حاشیه بازدید معاون مهندسی و پژوهش وزیر نفت با اشاره به ساخت ایرانی ترین طرح تولید «پلی اتیلن سنگین» با دانش فنی و لایسنس ایرانی به روش دوغابی توسط پتروشیمی تبریز سهم ساخت داخل در این طرح ۳۱۰ هزار تنی در دست ساخت را حدود ۸۰ درصد اعلام کرد و گفت: ساخت این پروژه در راستای حمایت از دانش فنی و توان ایرانی در صنعت پتروشیمی پایه‌گذاری شده است.
پروژه پلی اتیلن سنگین پتروشیمی تبریز، پس از پایان موفقیت آمیز بررسی مدارک مربوط به فازهای بسته طراحی فرایند اخذ دانش فنی و همچنین فاز بسته مهندسی پایه قرارداد EPCرا با شرکت مربوطه منعقد نموده و درصدد اتمام به موقع پروژه و بر اساس استانداردهای معتبر جهانی می‌باشد.
گفتنی است این پروژه به عنوان اولین پروژه داخلی خواهد بود که با اعتماد بر نیروهای توانمند داخلی و سرمایه‌گذاری بر روی دانش فنی بومی انجام می‌شود لذا صرفه‌جویی‌های قابل توجهی را برای شرکت و کشور به ارمغان آورده شعار ما می‌توانیم را در عرصه‌های مختلف جامعه عمل خواهد پوشانید.