🔺مدیر کل بیمه سلامت استان خبر داد/<br>▪️ثبت نام بیش از ۴۷ هزار نفر درصندوق بیماران خاص و صعب العلاج
🔺مدیر کل بیمه سلامت استان خبر داد/<br>▪️ثبت نام بیش از ۴۷ هزار نفر درصندوق بیماران خاص و صعب العلاج

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت استان، دکتر مجیدی مدیر کل بیمه سلامت استان در جلسه شورای فرماندهی حوزه ۲ بسیج کارمندی گفت: از زمان اجرای طرح صندوق بیماران خاص وصعب العلاج نزدیک به ۱۴۰۰ میلیارد ریال در استان به بیمه شدگان این صندوق پرداخت شده است. وی افزود: با اجرای طرح صندوق بیماران خاص […]

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت استان، دکتر مجیدی مدیر کل بیمه سلامت استان در جلسه شورای فرماندهی حوزه ۲ بسیج کارمندی گفت: از زمان اجرای طرح صندوق بیماران خاص وصعب العلاج نزدیک به ۱۴۰۰ میلیارد ریال در استان به بیمه شدگان این صندوق پرداخت شده است.

وی افزود: با اجرای طرح صندوق بیماران خاص و صعب العلاج با ۱۰۶۹۵۸ بار مراجعه بیش از ۴۷ هزار بیمار خاص و صعب العلاج در این صندوق ثبت نام کرده اند و از خدمات این صندوق بهره مند شده اند.

وی با اشاره به حمایت سازمان بیمه سلامت از بیماران صعب العلاج و پرهزینه اظهار داشت:در حال حاضر ۱۰۷ بیماری تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند و افراد می توانند با ارائه فاکتور و مدارک مورد نیاز تا سقف ۵۰ میلیون تومان هزینه درمان دریافت کنند.

مدیر کل بیمه سلامت به برخی چالشها و مشکلات پیش روی اجرای دقیق و درست این طرح اشاره کرد و گفت : عدم بروز رسانی سامانه های مراکز درمانی دولتی و خصوصی با سامانه‌های سازمان بیمه سلامت ایران و عدم نشان دار شدن برخی بیماران جهت گرفتن خدمات از طریق سامانه ها از جمله مهمترین مشکلات و چالشهای پیش روی این صندوق برای این بیماران می‌باشد که امیدواریم با همت و تلاش مدیران ستادی و وزارت بهداشت و درمان بتوانیم بهترین خدمت را به این عزیزان در کمترین زمان ممکن ارائه نمائیم .

مدیرکل بیمه سلامت استان استان با اشاره به اجرای طرح خدمات نازایی و ناباروری گفت: در سال گذشته برای این طرح بیش از ۷۵ میلیارد ریال هزینه درمان ناباروری در قالب خدمات سرپایی، بستری و خسارت متفرقه به ۷ مرکز طرف قرارداد این اداره کل پرداخت شده است.

دکتر مجیدی ادامه داد: بیش از دو هزار و ۷۰۰ زوج نابارور از طریق سامانه الکترونیکی بیمه سلامت نشاندار شده و می توانند از خدمات بیمه سلامت بهره مند شوند.

وی افزود: خدمات ناباروری شامل ناباروری اولیه و هم ناباروری ثانویه می‌شود و هیچ محدودیتی در پوشش بیمه‌ای این عزیزان وجود ندارد و هر خدمت تا ۳ بار در سال قابل ارائه می باشد.

همچنین مدیر کل بیمه سلامت استان در خصوص بیمه مادران باردار و فرزندن آنها نیز گفت: کلیه مادران در دوران بارداری و شیر دهی و فرزندان آنان از بدو تولد تا پایان سن ۵ سالگی بر اساس ارزیابی وسع که توسط وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی کشورصورت می پذیرد تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

مدیر کل بیمه سلامت استان به تحت پوشش قراردادن بیماران اوتیسم نیز اشاره کرد و گفت:بیش از هزارو ۲۰۰ نفر در استان به عنوان اوتیسم شدید تحت پوشش بیمه سلامت استان قرار گرفته اند که تقریبا اکثر خدمات دریافتی این بیماران نزدیک به رایگان است.

در این جلسه سرهنگ فرهادی فرمانده حوزه دو بسیج کارمندی شهید مدنی تبریز با اشاره به پیشرو بودن بیمه سلامت استان در ارائه خدمات به مردم استان گفت: خدماتی که بیمه سلامت استان در مناطق محروم و حاشیه نشین در قالب میزهای خدمت وجهادی و همچنین طرح ۲۰۲۰ ارائه داده است در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت تسکین آلام این عزیزان بوده است که قابل تقدیر و سپاسگزاری است.