انتصاب معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی با صدور حکمی” سعید وحیدی مهر” را به سمت معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز منصوب کرد. 
  
به گزارش تایسیز آذربایجان ، به نقل از ایسنا ، در متن حکم دکتر عزیز جوانپور خطاب به وحیدی مهر آمده است: 
  
با توجه به مراتب تعهد و سوابق اجرایی ارزنده جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان « معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز» منصوب می شوید.
امید است با رعایت تقوا و بهره گیری شایسته از توانمندی های سرمایه های انسانی دانشگاه، تمامی توان و کوشش خود را مصروف حفظ مصالح و شئونات و اموال دانشگاه نمایید. 
  
سعید وحیدی مهر دانشجوی دکتری تخصصی  در رشته علوم قرآن و حدیث و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر است. 
  
وی حافظ کل قرآن  است که مسئولیت کانون قرآن و عترت(ع) ، مدیریت اداری، سرپرست حوزه معاونت دانشجویی و مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر، عضو موسس و مدیر عامل  موسسه ی فرهنگی قرآن و عترت (ع) “مصباح الهدی تبریز”، کارشناس برنامه رادیویی «دعوت » در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، کارشناس رادیو برون مرزی مشکوة، رئیس کمیته نظارت و ارزیابی بیستمین جشنواره هنر و ادبیات دینی و پژوهشی قرآن و عترت (ع) واحد های دانشگاهی آزاد اسلامی سراسر کشور را در سوابق کاری و  تالیف سه کتاب در کارنامه پژوهشی خود دارد. 

گشایش سفارت آمریکا در بیت المقدس، آتش خشم مسلمانان را شعله‌ورتر می‌کند

جهاد دانشگاهی با صدور بیانیه‌ای، ضمن دعوت مردم جهت حضور در راهپیمایی روز قدس، بر این موضوع که گشایش سفارت آمریکا در بیت المقدس، آتش خشم فلسطینیان و همه مسلمانان جهان را بیش از پیش شعله‌ور می‌کند، تاکید کرد. 
  
به گزارش تایسیز آذربایجان ،متن کامل بیانیه به شرح زیر است: 
  
“یَآ أَیُّهَا الَّذینَ ءَامَنُواْ إِن تَنصُرُواْ اللَّهَ یَنصُرْکُمْ وَ یُثَبّتْ أَقْدَامَکُمْ‏(آیه ۷ سوره مبارکه محمد.ص.) 
  
فلسفه و محتوای روز جهانی قدس در بستر رمضان المبارک که موسم تمرین صبر و استقامت است، نویدبخش نصرت الهی است که آیات محکمات قرآن مجید، آن را محصول پایداری، مقاومت و نهراسیدن از دشمن معرفی می‌نماید. سنت الهی، پیروزی ایمان و حق است و حق‌مداران و مجاهدان صبور و خداخواه، تحقق «وَ لَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُه» و نیز «انَّ اللّه مَعَ الصَّابرِینَ» را یقیناً به نظاره می‌نشینند. 
  
با وجود گذشت سال‌ها از توطئه فرامنطقه‌ای اشغال کامل فلسطین و آوارگی یک ملت مظلوم، به یمن تدبیر امام خمینی(ره) در تعیین روز جهانی قدس، همچنین استقامت، مبارزه و انتفاضه‌های مردم فلسطین همراه با حمایت‌های معنوی، سیاسی و اجتماعی ملت‌های آزاده دنیا، رژیم اشغالگر قدس تاکنون روی آرامش را به خود ندیده است و امروز صهیونیست‌های زمین‌گیر با سدّ عظیم مقاومت بر سر راه دست‌اندازی‌هایشان به سایر سرزمین‌های منطقه مواجه هستند. 
  
روز قدس، روز امید و اتحاد مسلمانان بیدار در سایه مقاومت و روز انذار غافلان و ساده لوحان و منحرفان از سراب مرگ‌آور سازش است. روز قدس روز همبستگی با ملت مظلوم فلسطین و روز منکوب کردن تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی است؛ آری ! این یادگار بزرگ امام راحل(ره) است که نور امید را در دل‌های مستضعفان روشن می‌کند و لرزه بر اندام مستکبران می‌اندازد. خیزش دوباره ملت‌ها در این روز، آن هم در شرایطی که دامان ناپاک آمریکا و اسرائیل غاصب به ننگی دیگر آلوده شده و فلسطینیان معترض به انتقال سفارت شیطانی آمریکا به بیت المقدس را به خاک و خون کشیده‌اند، موجی سهمگین و ظلم ‌ستیزانه را بر سر جشن‌های این روزهای صهیونیست‌ها آوار خواهد کرد. 
  
گشایش سفارت آمریکا در بیت المقدس برخلاف قوانین بین المللی که نخست وزیر رژیم کودک‌کش صهیونیستی از آن به عنوان «یک اتفاق تاریخی» یاد می کند، حقیقتی بس رعب‌انگیز برای جبهه باطل در بطن خود دارد و آتش خشم فلسطینیان و همه مسلمانان جهان را بیش از پیش شعله‌ور خواهد کرد. امسال نیز مردم مؤمن و روزه‌دار در روز حیات اسلام در سراسر کشور، هم‌صدا با مسلمانان و آزادگان عالم حمایت خود را از آرمان فلسطین و رهایی قدس شریف اعلام خواهند کرد. 
  
جهادگران جهاد دانشگاهی همگام با مردم ایران، ضمن گرامیداشت یاد شهدای فلسطین و مقاومت اعلام می کنند که روز جمعه ۱۸ خرداد با صلابت در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت نموده و به پشتیبانی از ملت مظلوم فلسطین و مقاومت اسلامی فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سر خواهند داد.”

هفت میلیارد و ۷۴۲ میلیون دلار صادرات غیر نفتی در دو ماه نخست سال جاری

رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران از هفت میلیارد و ۷۴۲ میلیون دلار صادرات غیر نفتی در دو ماه نخست سال جاری با رشد ۲۲ درصدی خبر داد. 
  
  
به گزارش  تایسیز آذربایجان ، به نقل از ایسنا ، فرود عسگری در آیین تکریم و معارفه مدیرکل اموراقتصادی  و دارایی آذربایجان شرقی و مدیر کل گمرک تبریز اظهار کرد: در دو ماه اول سال جاری، در حوزه صادرات کالاهای پتروشیمی و میعانات گازی نیز پنج درصد پیشرفت داشته‎ایم. 
  
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت آذربایجان شرقی در حوزه‎ی واردات و صادرات گفت: استان آذربایجان شرقی به جهت وجود ظرفیت‌ها در حوزه تجارت، تولید و صنعت در رده استان‌های برتر کشور قرار دارد، وجود منطقه آزاد ارس با ۵۳ هزار هکتار و منطقه ویژه اقتصادی سهلان نیز فرصت مناسبی را برای سرمایه گذاران ایجاد کرده است. 
  
وی اضافه کرد: استقرار کارخانه‌جات بزرگ در این استان، همسایگی آن با ترکیه، ارتباط با بازارهای اروپا و وجود راه‌های مواصلاتی، این استان را جزو استان‎های برتر اقتصادی در کشور قرار داده است، در همین استان سه اداره کل گمرک داریم که توان پشتیبانی در شرایط حساس از کشور را نیز دارند و در شرایط جنگ هم بسیاری از کالاهای حساس از این استان وارد می‎شد. 
  
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه تاکید کرد: باید شرایطی فراهم شود که مردم با کم‌ترین ایستایی و در کم‎ترین زمان، مجوز اخذ کنند، ارتباط سیستمی در صادرات و واردات گمرک که دور از تصور بود، عملی شده است، باید زنجیره تامین تجارت را تسهیل کنیم. 
  
وی با اشاره به بسته ‏های حمایتی ویژه در گمرک برای کمک به واحدهای تولیدی کشور گفت: ورود موقت از گمرک ایران با حداقل تشریفات بدون ثبت سفارش، پرداخت حقوق ورودی با تعویق تا سقف سر رسید کامل، ترخیص نسیه از انبار اقتصادی با بن بیمه و کمک به واحدهایی با کمبود نقدینگی از جمله این تسهیلات هستند، در برخی موارد واحدهای تولیدی دچار اضطرار بوده و مدارک و اسنادشان کامل نیست، در این مورد هم با استفاده از اختیارات قانونی، مجوز ترخیص صادر شود. 
  
وی در پایان تاکید کرد: بازدید از واحدهای تولیدی در دستور کار قرار گیرد و می‎توان برای آموزش و حل مشکل ارزش افزوده در منطقه آزاد، کلاس‌های آموزشی برگزار کرد.