برخورداری از تجهیزات ورزش همگانی؛ حق مسلمی که در آن کوتاهی می‌شود! | پایگاه خبری تحلیلی تایسیزنیوز

🔹ورزش کردن یکی از نیازهای ضروری زندگی محسوب می‌شود که متاسفانه بسیاری از مردم از آن بهره نمی‌جویند؛ به دلیل کمبود وقت و بالابودن هزینه، باشگاه های بدنسازی نمی توانند میزبان خیل عظیمی از ورزشکاران باشند. در واقع برخورداری از امکانات ورزشی در اماکن عمومی حق مسلم هر شهروند جامعه محسوب می شود. در این راستا باید متولیان امر امکاناتی را فراهم کنند تا شهروندان بتوانند بدون هیچگونه هزینه ای سلامت جسمی و روحی خود را حفظ نمایند.

🔹 تجهیز و نصب لوازم ورزشی در بوستان ها و پارک های شهری یک از اقدامات شهرداری ها برای ارتقاء سلامت جامعه محسوب می‌شود؛ به عبارتی کمک می کند تا جامعه سالم و پویا تری داشته باشیم.

🔹در این خصوص گشتی در سطح شهر تبریز و اماکن عمومی و پارکها داشتیم، اما آنچه از این بررسی عایدمان شد، ناکافی بودن این ابزار در این اماکن بود!

🔹طی گفتگویی که با همشهریان داشتیم همگی اذعان به اهمیت ورزش همگانی در زندگی افراد جامعه داشتند اما آنچه که موجب نارضایتی مردم بود، نبود امکانات لازم و در نتیجه بهره مند شدن از این تجهیزات بود.

🔹پارک‌ها و تفرجگاه‌های اختصاصی بانوان هم از جمله مکان‌های امن و شاد هستند که بانوان می‌توانند لحظه‌ای در آن با خود خلوت کنند و اوقاتی شاد، مفید و متفاوت را برای خود مهیا کنند که متاسفانه در این زمینه نیز ضعف فراوانی از جانب مسئولان شهری به چشم می‌خورد!

🔹هیئت‌ ورزش استان و نیز شهرداری، به عنوان متولی مستقیم در این زمینه در حفظ روحیه نشاط‌آفرین، توسعه فضاهای ورزشی و تفریحی به‌دور از محدودیت‌ها، وظیفه دارد؛ شاید ایجاد بعضی از امکانات و تجهیزات در هر شهر شاید در نگاه اول جزو ضروریات و مسائل مهم نباشد اما با دقت بیشتر و تمرکز در آن می‌توان به عمق اهمیت و اثرگذاری آن پی برد که بی شک یکی از این امکانات همانطور که اشاره شد، تجهیزات ورزشی در اماکن عمومی است.

گزارش حانیه هادی

تاریخ انتشار :

02 نوامبر 2023 - 13:00

بازدید :

21725 بازدید

ارسال توسط :

[ ]

تعداد دیدگاه :

بدون دیدگاه

لینک کوتاه :

https://taysiznews.ir/?p=93770

به اشتراک بگذارید :