اتاق بازرگانی تبریز؛ شیرین چون عسل!
اتاق بازرگانی تبریز؛ شیرین چون عسل!

اتاق بازرگانی تبریز؛ شیرین چون عسل! انعقاد قراردادهای مختلف سرمایه گذاری در آذربایجان شرقی منحصرا محدود به هلدینگ شیرین عسل که مالک آن رئیس اتاق بازرگانی تبریز است، میشود که این موضوع شائبه هایی بین فعالان اقتصادی ایجادکرده است. به گزارش تایسیز نیوز به نقل از تحلیل بازار، اخیرا دو تفاهم نامه هر یک به […]

اتاق بازرگانی تبریز؛ شیرین چون عسل!

اتاق بازرگانی تبریز؛ شیرین چون عسل!

انعقاد قراردادهای مختلف سرمایه گذاری در آذربایجان شرقی منحصرا محدود به هلدینگ شیرین عسل که مالک آن رئیس اتاق بازرگانی تبریز است، میشود که این موضوع شائبه هایی بین فعالان اقتصادی ایجادکرده است.

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از تحلیل بازار، اخیرا دو تفاهم نامه هر یک به ارزش ۱/۲ میلیارد دلار فقط برای یک شرکت خاص در تبریز که مالک آن رئیس اتاق بازرگانی این شهر است منعقد شده که شائبه هایی بین فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی ایجاد کرده است که حضور در راس اتاق بازرگانی تبریز با هدف استفاده شخصی از جایگاه و موقعیت آن انجام می شود تا در موقعیت های مختلف بهره برداری اقتصادی صورت گیرد.

اتاق بازرگانی تبریز؛ شیرین چون عسل!

فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی از اینکه انعقاد تفاهم نامه های بزرگ سرمایه گذاری تنها محدود به شرکت رئیس اتاق بازرگانی تبریز می شود گلایه دارند.

یک مدیر بخش خصوصی در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار داشت: فرقی نمی‌کند کدام دولت روی کار باشد، هرکدام ارمغانی چند میلیارد دلاری برای یک شرکت خاص به همراه دارد. فقط کافیست رئیس اتاق بازرگانی باشی، آن‌وقت همه‌ منافع در احاطه و انحصار همانی است که بر مسند ریاست نشسته است.

این سرمایه گذار افزود: آیا آذربایجان شرقی شرکت دیگری ندارد که توان سرمایه گذاری داشته باشد. نکته عجیب دیگر اینکه قراردادهایی که برای این شرکت به ارمغان آورده می شود از شیر مرغ تا جان آدمیزاد است. آیا باید همه امکانات و تسهیلات محدود به این شرکت شیرینی و شکلات باشد.

وی افزود: تفاهم‌نامه ها بگونه‌ای تنظیم شده که علاوه بر نساجی و خودرو و تمام حوزه‌های کشاورزی و دامپروری و … در سایر حوزه‌ها نیز کسی طمع نکند، به کندوی عسل اتاق تبریز ناخنک بزند. البته جای شکرش باقیست که بقیه آذربایجانی‌ها فعلا حق دارند در حد بقالی فعالیت کنند تا بعد.

نکته جالب توجه اینکه افکار عمومی منتظر هستند دلایل عقد قراردادهای بزرگ سرمایه گذاری به صورت انحصاری با شرکت رئیس اتاق بازرگانی تبریز اعلام شود.