آخرین اخبار انتظامی پلیس آذربایجان شرقی
آخرین اخبار انتظامی پلیس آذربایجان شرقی

آخرین اخبار انتظامی پلیس آذربایجان شرقی فرمانده انتظامی شهرستان تبریز از دستگیری عامل تهیه و توزیع مواد محترقه خبر داد. به گزارش تایسیز نیوز به نقل از ایسنا، سرهنگ یداله جهان آرا در تشریح این خبر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه در یک منزل مسکونی اقدام به تهیه مواد اولیه ساخت مواد […]

آخرین اخبار انتظامی پلیس آذربایجان شرقی

انتظامی

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز از دستگیری عامل تهیه و توزیع مواد محترقه خبر داد.

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از ایسنا، سرهنگ یداله جهان آرا در تشریح این خبر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه در یک منزل مسکونی اقدام به تهیه مواد اولیه ساخت مواد محترقه (ترقه) بلافاصله ماموران کلانتری ۲۱ ارم به محل اعزام شدند.

وی افزود: ماموران پس از بررسی و صحت و سقم موضوع و اخذ دستور قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از محل حدود ۴ کیلو گرم باروت آماده جهت ساخت ترقه و ۵ کیلو کاغذ مخصوص ساخت ترقه سه گوش و برچسب مخصوص به زبان چینی جهت بسته بندی مواد برای ساخت حدود ۸۰ هزار ترقه از نوع سه گوش کشف کردند.

سرهنگ جهان آرا با بیان اینکه در این راستا یک نفر متهم دستگیر شد، گفت: برابر اعلام کارشناسان ارزش ریالی مواد کشف شده بیش از ۲ میلیارد ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز در پایان با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده تحویل مقام قضائی شد ؛ از شهروندان درخواست کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را فورا به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

دستگیری سارقان لوازم داخل خودرو در تبریز

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز از دستگیری ۲ سارق و اعتراف به ۱۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو و تجهیزات اماکن خصوصی خبر داد.

سرهنگ بداله جهان آرا با اعلام این خبر بیان کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت لوازم داخل خودرو در شهر تبریز، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا ماموران کلانتری ۱۲ تبریز با انجام کارهای اطلاعاتی موفق به شناسایی ۲ متهم در این زمینه شدند و در یک عملیات غافلگیرانه هر ۲ متهم را دستگیر کردند.

این مقام انتظامی ضمن اشاره به کشف یک دستگاه خودرو مسروقه از سارقان، تصریح کرد: متهمان در بازجویی‌های صورت گرفته به ۱۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو و سایر تجهیزات از قبیل یک دستگاه ایسیو، ۲ عدد باطری خودرو، قوطی کارتل، یک تایر زاپاس و.. اعتراف کردند.

 سرهنگ جهان آرا در پایان با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده جهت صدور احکام لازم به مراجع قضایی معرفی شدند از شهروندان خواست ضمن مجهز نمودن وسایل نقلیه خود به تجهیزات ایمنی( قفل فرمان و پدال، سوئیچ مخفی و ….) در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

دستگیری حفاران غیرمجاز در ملکان

فرمانده انتظامی شهرستان ملکان از بازداشت عاملان حفاری غیرمجاز و کشف یک دستگاه فلز یاب و ادوات حفاری غیر مجاز خبر داد.

سرهنگ عادل ولیزاده در تشریح این خبر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر حضور تعدادی افراد ناشناس در حاشیه شهر ملکان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پاسگاه انتظامی شهید فرشباف قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات تخصصی و پلیسی، ماموران موفق شدند در یک عملیات غافلگیرانه، ۶ نفر حفار غیرمجاز را در محل دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان ملکان با اشاره به کشف تعدادی ادوات حفاری یک دستگاه فلزیاب به همراه متعلقات مربوطه و لباس مخصوص حفاری و ماسک ضد گاز … در این عملیات بیان داشت: متهمان به همراه پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

سرهنگ ولیزاده در پایان از همکاری صمیمانه شهروندان و احساس مسئولیت آنان در قبال حفظ آثار فرهنگی و باستانی قدردانی کرد و از مردم خواست؛ هرگونه اخبار و تحرکات مشکوک و مجرمانه را در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع رسانی کنند.

انهدام باند سرقت خانه باغ‌ها در ملکان

فرمانده انتظامی شهرستان ملکان از انهدام یک باند سرقت خانه باغ‌ها و کشف ۱۸ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ عادل ولیزاده درباره جزئیات این خبر، گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت از خانه باغ ها در حوزه استحفاظی این شهرستان، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان ملکان، افزود: ماموران با انجام اقدامات علمی و پلیسی هویت ۹ سارق را شناسایی و با هماهنگی مراجع قضائی طی چند عملیات آنها را دستگیر کردند.

سرهنگ ولیزاده، تصریح کرد: در تحقیقات انجام شده متهمان دستگیر شده به ۱۸ فقره سرقت از خانه باغ‌ها و مزارع و اماکن خصوصی به ارزش یک میلیارد ریال اعتراف و در بازرسی از مخفیگاه سارقان مقادیر قابل توجهی اموال سرقتی کشف شد.

وی افزود: پرونده به همراه متهمان به دادسرا ارسال و با صدور قرار تامین قضائی روانه زندان شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان ملکان در خاتمه به شهروندان توصیه کرد: هشدارهای  پلیس را در خصوص پیشگیری از سرقت جدی گرفته و در صورت مشاهده هر گونه مورد مشکوک مراتب را سریعاً به پلیس۱۱۰ اطلاع دهند.

بازداشت سارقان منزل در میانه

فرمانده انتظامی شهرستان میانه از شناسایی و دستگیری ۳ نفر سارق منزل و ۳ مالخر خبر داد.

سرهنگ حسن رفیعی در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی وقوع سرقت از منزل در سطح شهرستان، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران کلانتری ۱۲ قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: ماموران با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی به باند ۳ نفره سارقان گردیده و طی تعقیب و مراقبت و هماهنگی قضایی، سارقان را طی عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و به کلانتری دلالت دادند.

سرهنگ رفیعی تصریح کرد: در ادامه با مشخص شدن ابعاد مختلف پرونده ۳ نفر مالخر نیز شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان میانه در پایان از مردم خواست ضمن تجهیز اماکن، منازل و خودرو خود به حفاظ مطمئن، دوربین مداربسته، قفل‌های مناسب و دزدگیر در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، مراتب را بلافاصله از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

بازداشت سارقان اماکن خصوصی در شهرستان مرند

فرمانده انتظامی مرند از شناسایی و دستگیری ۴ نفر از سارقان اماکن خصوصی خبر داد.

سرهنگ علی اسدیان در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی از جمله خانه باغ‌ها موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران انتظامی شهرستان با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق شدند تعداد ۴ نفر از سارقان اماکن خصوصی را شناسایی و با هماهنگی قضایی متهمان را دستگیر و در بازجویی‌های بعمل آمده، متهمان به ۴ فقره سرقت از اماکن خصوصی در سطح شهرستان اعتراف و پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.

به گزارش تایسیز نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، وی به شهروندان توصیه کرد: هشدارهای پلیسی در خصوص پیشگیری از سرقت را جدی گرفته و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را بدون فوت وقت به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.