آخر هفته‌ بارانی در انتظار  آذربایجان شرقی
آخر هفته‌ بارانی در انتظار  آذربایجان شرقی

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان خبر داد آخر هفته‌ آذربایجان شرقی بارانی است رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی از نفوذ سامانه‌ی بارشی فعال از روز پنجشنبه به استان خبر داد. به گزارش تایسیز نیوز محمد امیدفر در خصوص آخرین وضعیت آب و هوای استان، اظهار کرد: آخرین اطلاعات و نقشه‌های […]

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان خبر داد

آخر هفته‌ آذربایجان شرقی بارانی است

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی از نفوذ سامانه‌ی بارشی فعال از روز پنجشنبه به استان خبر داد.

به گزارش تایسیز نیوز محمد امیدفر در خصوص آخرین وضعیت آب و هوای استان، اظهار کرد: آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی، نشان دهنده‌ی فعالیت متناوب سامانه‌ی بارشی از روز پنجشنبه در استان است.

وی ادامه داد: سامانه‌ی بارشی فعال، موجب وزش باد، گاهی تا شدید در برخی روزها به ویژه طی روزهای جمعه و دوشنبه آینده بوده که طی این سامانه بارش باران به صورت رگباری و رعد و برق خواهد بود.

وی افزود: با توجه به افزایش سرعت وزش باد و رخداد تندبادهای لحظه‌ای در روز جمعه، احتمال سقوط یا پرتاب اجسام سبک و آسیب به تابلوهای تبلیغاتی دور از انتظار نیست.رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی، بیان کرد: همچنین به سبب تشدید بارش رگباری باران و یا رعد و برق در روز دوشنبه احتمال ابگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن و سیلابی شدن رودخانه‌های اصلی و مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود.

وی در خصوص دمای تبریز طی ۲۴ ساعت گذشته بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، بیشینه و کمینه دمای تبریز به ترتیب ۲۲ و ۱۰ درجه بالای صفر بوده و همچنین دمای فعلی آن نیز ۲۰ درجه بالای صفر است که نسبت به روز گذشته یک درجه افزایش یافته است.وی در پایان در خصوص خنک‌ترین و گرمترین شهر استان نیز اضافه کرد: سراب با دمای دو درجه بالای صفر خنک‌ترین و جلفا با دمای ۲۶ درجه بالای صفر گرمترین شهر استان گزارش شده است.