آغاز پروژه خط دوم برگشتی بزرگراه اهر_تبریز در گردنه گوئجه بئل
آغاز پروژه خط دوم برگشتی بزرگراه اهر_تبریز در گردنه گوئجه بئل

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی خبر داد آغاز پروژه خط دوم برگشتی بزرگراه اهر_تبریز در گردنه گوئجه بئل تایسیز نیوز – سرپرست استانداری آذربایجان‌شرقی از آغاز پروژه خط دوم برگشتی بزرگراه اهر_تبریز در گردنه گوئجه بئل خبر داد و افزود: اسناد مناقصه این پروژه هفته آینده در سامانه مربوطه بارگذاری و بعد از تامین اعتبارات لازم […]

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی خبر داد

آغاز پروژه خط دوم برگشتی بزرگراه اهر_تبریز در گردنه گوئجه بئل

آغاز پروژه خط دوم برگشتی بزرگراه اهر_تبریز در گردنه گوئجه بئل

تایسیز نیوز – سرپرست استانداری آذربایجان‌شرقی از آغاز پروژه خط دوم برگشتی بزرگراه اهر_تبریز در گردنه گوئجه بئل خبر داد و افزود: اسناد مناقصه این پروژه هفته آینده در سامانه مربوطه بارگذاری و بعد از تامین اعتبارات لازم و انتخاب پیمانکار و تجهیزات لازم به زودی این پروژه آغاز به کار خواهد کرد. 

تراب محمدی در سفر یک روزه به همراه مدیرکل و معاونان ادارات و بازدید از پروژه‌های عمرانی و خدماتی شهرستان اهر و در راستای حل مشکلات پروژه‌های در دست اجرای دولتی و بخش خصوصی،  به رفع مشکلات روشنایی و بازگشایی مسیر کمربند غربی داخل شهر و همچنین تصمیمات لازم برای اتمام پروژه کمربند شرقی و جنوبی داخل شهر اهر نیز اشاره و اظهار کرد: مشکلات روشنایی و بازگشایی مسیر کمربند غربی شهر اهر تا دو ماه آینده حل خواهد شد. 

وی از چهار خطه شدن جاده اهر_مشکین شهر نیز خبر داد و گفت: ۳۵ کیلومتر جاده اهر -مشکین شهر مربوط به استان آذربایجان شرقی است که با پیمانکاری قرارگاه خاتم‌الانبیا به طول ۲۰ کیلومتر در حال انجام است، ولی متاسفانه به دلیل برخی مشکلات پروژه به کندی پیش می‌رود که با بررسی‌های کارشناسی نسبت به حل مشکلات مالی این پیمانکار انجام و به زودی شاهد ادامه فعالیت پروژه جاده اهر_مشکین شهر خواهیم بود. 

توسعه متوازن اهر باعث پیشرفت و توسعه مرکز استان خواهد شد

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد: توسعه متوازن در شهرستان اهر باعث پیشرفت و توسعه تبریز خواهد شد. 

بیت‌الله عبداللهی همچنین در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای خدمت و پیگیری جدی مطالبات مردم اهر و هریس در مجلس با اشاره به اقدامات و خدمات مهم این شهرستان در توسعه و پیشرفت منطقه ارسباران و استان آذربایجان شرقی در طول تاریخ اظهار کرد: پیشرفت متوازن اهر در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سرمایه‌گذاری، اجتماعی و… کمک خواهد کرد تا تبریز به پیشرفت برسد. 

وی به معضل حاشیه‌نشینی در کلانشهرها نیز اشاره و اظهار کرد: در صورت عدم توسعه و پیشرفت متوازن شهرستان اهر باعث ایجاد بلایای شهرنشینی که همان حاشیه‌نشینی در کلانشهرهایی چون تبریز است، خواهد شد. 

وی همچنین با اشاره به معضلات مختلف حاشیه‌نشینی در کلانشهرها گفت: امیدواریم با کمک مسئولان استانی و شهرستانی شاهد پیشرفت شهرستان اهر و متعاقب آن کاهش حاشیه‌نشینی در تبریز باشیم و این امر اتفاق نخواهد افتاد غیر از سرمایه‌گذاری در شهرستان‌های اهر و هریس که امیدواریم به این امر توجه ویژه شود.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی در ادامه بر ضرورت ایجاد فرمانداری ویژه در شهرستان اهر تاکید و تصریح کرد: تاسیس فرمانداری در این شهرستان به پیش از انقلاب اسلامی برمی‌گردد و قدمت تاریخی زیادی نسبت به سایر فرمانداری‌های شهرستان‌های استان و حتی کشور دارد و از سرپرست استانداری و معاون سیاسی و امنیت استانداری درخواست می‌کنیم با پیگیری از وزارت کشور و دولت برای ایجاد فرمانداری ویژه در اهر اقدامات اساسی انجام شود. 

وی همچنین با تاکید بر اهمیت ایجاد فرمانداری ویژه در شهرستان اهر افزود: ایجاد فرمانداری ویژه از احداث ۱۰ها پروژه عمرانی و خدماتی اهمیت فراوان دارد و امیدواریم با همراهی و تلاش مسئولان استانی و شهرستانی شاهد ایجاد فرمانداری ویژه در این شهرستان و در ادامه نیز شاهد توسعه و پیشرفت در اهر و منطقه ارسباران باشیم. 

وی در ادامه جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی در شهرستان‌های اهر و هریس را عاملی برای رشد و پیشرفت در منطقه عنوان کرد و خواستار توجه ویژه به این امر شد. 

وی از رفع مشکل زیست محیطی معدن گاودل شهرستان اهر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این معدن با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی حدود دو سال پیش بعد از انجام گمانه زنی‌ها آغاز به فعالیت کرد و در حال حاضر به دلیل مشکلات مختلف از جمله تامین آب و مسائل زیست محیطی دچار مشکل شده است که در خصوص مشکلات زیست محیطی و تامین آب معدن گاو دل بررسی‌های لازم انجام و طی یک ماه آینده این مشکلات حل خواهد شد.

در سفر یک روزه سرپرست استانداری آذربایجان شرقی و جمعی از مدیرکل و معاونان ادارات استانی و نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، فرماندار اهر و جمعی از مدیران و رؤسای ادارات شهرستانی علاوه بر بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری اهر، جاده اهر_تبریز، جاده اهر_مشگین شهر و… کلنگ احداث یک مجتمع خدماتی و رفاهی درجه ۴ با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینی به مساحت ۱۴۷۳۵ متر مربع واعتبار ۸۰۰ میلیارد ریال به زمین زده شد.