آماده برگزاری تمام الکترونیک انتخابات مجلس در حوزه تبریز هستیم
آماده برگزاری تمام الکترونیک انتخابات مجلس در حوزه تبریز هستیم

آماده برگزاری تمام الکترونیک انتخابات مجلس در حوزه تبریز هستیم تایسیز نیوز- مدیر فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی و شبکه دولت استانداری آذربایجان شرقی و رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان از آمادگی کامل استان برای برگزاری تمام الکترونیک مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو خبر داد. […]

آماده برگزاری تمام الکترونیک انتخابات مجلس در حوزه تبریز هستیم

تایسیز نیوز- مدیر فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی و شبکه دولت استانداری آذربایجان شرقی و رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان از آمادگی کامل استان برای برگزاری تمام الکترونیک مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو خبر داد.

دکتر فرهاد شیدایی روز دوشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان شرقی، با بیان اینکه انتخابات مجلس در استان در سه حوزه به دور دوم کشیده شده است، گفت: انتخابات در حوزه میانه و شبستر برای تعیین نماینده این حوزه ها به طور نیمه الکترونیک است و مرحله احراز هویت در این ۲ حوزه الکترونیک خواهد بود.

وی ادامه داد: انتخابات این مرحله در استان آذربایجان شرقی در ۱۳۰۷ شعبه اخذ رای و یک هزار و ۶۲۹ نقطه اخذ رای در روز بیست و یکم اردیبهشت برگزار می شود و ۷۴۰ شعبه در تبریز، ۱۳۶ شعبه در اسکو، ۷۹ شعبه در آذرشهر، ۲۳۶ شعبه در میانه و ۱۱۶ شعبه در شبستر اقدام به رای گیری خواهند کرد.

شیدایی افزود: در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو که به طور کاملا الکترونیک خواهد بود در هر شعبه حداقل ۲ صندوق الکترونیکی دایر می شود و در صورت نیاز و در شعباتی که ازدحام زیاد باشد این تعداد قابل افزایش خواهد بود و کمیته فناوری اطلاعات استان آمادگی لازم را دارند.

وی بیان کرد: در این مرحله از انتخابات، ۱۵۱ صندوق سیار نیز در نظر گرفته شده که ۱۱۱ صندوق به میانه، ۱۶ صندوق به تبریز و بقیه به دیگر حوزه ها اختصاص دارند.

شیدایی گفت: کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان تمهیدات لازم برای پایداری شبکه و مخابرات برای این مرحله از انتخابات را اندیشیده و در روز انتخابات مشکلی از بابت ارتباطات وجود نخواهد داشت.

وی به مزایای تمام. الکترونیکی شدن انتخابات در حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو نیز اشاره کرد و گفت: تهیه صورتجلسه های الکترونیکی، از بین رفتن خطاهای انسانی در شمارش آرا، سرعت در اعلام نتایج، کاهش زمان رای گیری و کاهش مصرف کاغذ از جمله مزایای این نوع رای گیری است.

مدیریت فناوری اطلاعات استانداری آذربایجان شرقی به منظور آشنایی بیشتر رای دهندگان با سامانه رای گیری الکترونیکی، نحوه و مراحل رای گیری الکترونیکی را در خبرگزاری جمهوری اسلامی شبیه سازی کرد.

مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان شرقی در حوزه های «تبریز، آذرشهر و اسکو»، «میانه» و «شبستر» به دوره دوم کشیده شده و ۱۲ نفر در این مرحله برای تصدی ۶ کرسی به رقابت خواهند پرداخت.

در مرحله نخست انتخابات در حوزه انتخابیه تبریز ۲ نفر و میانه یک نفر به طور مستقیم راهی مجلس شدند و هشت نفر از تبریز برای تعیین چهار نماینده، ۲ نفر از میانه برای تعیین یک نماینده و ۲ نفر از شبستر برای تعیین یک نماینده راهی دور دوم شدند.

مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیست و یکم اردیبهشت ماه برگزار می شود.