اتوبان کسایی تبریز از زباله‌های پلاستیکی پاکسازی شد
اتوبان کسایی تبریز از زباله‌های پلاستیکی پاکسازی شد

اتوبان کسایی تبریز از زباله‌های پلاستیکی پاکسازی شد تایسیز نیوز- تعدادی از فعالان محیط زیست با همراهی و همکاری شهرداری و حفاظت محیط زیست شهرستان تبریز همزمان با هفته زمین پاک اتوبان شهید کسایی را از زباله های پلاستیکی پاکسازی کردند. به گزارش تایسیز نیوز، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تبریز طرح پاکسازی گسترده […]

اتوبان کسایی تبریز از زباله‌های پلاستیکی پاکسازی شد

تایسیز نیوز- تعدادی از فعالان محیط زیست با همراهی و همکاری شهرداری و حفاظت محیط زیست شهرستان تبریز همزمان با هفته زمین پاک اتوبان شهید کسایی را از زباله های پلاستیکی پاکسازی کردند.

به گزارش تایسیز نیوز، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تبریز طرح پاکسازی گسترده و خودجوش به مناسبت هفته سلامت و زمین پاک با هدف حمایت از پویش “امروز من، بدون کیسه پلاستیکی” اجرا شد.

رحمت الله کریم زاده اظهار کرد: پاکسازی اتوبان شهید کسایی اقدام مشترک بین مرکز بهداشت استان، حفاظت محیط زیست، شهرداری، هیات های ورزش همگانی و گروه های دوستدار محیط زیست به انجام رسید.

وی هدف از این حرکت مشترک را تاکید بر لزوم توجه به زمین و آلودگی های ناشی از رهاسازی پسماند و زباله های پلاستیکی در محیط و فضاهای عمومی عنوان کرد که می تواند باعث به خطر انداختن سلامت جامعه و صدمات جبران ناپذیر به محیط زیست شود.

کریم زاده افزود: برگزاری این برنامه گسترده پاکسازی در حاشیه اتوبان شهید کسایی و محور اصلی مواصلاتی کلانشهر تبریز، تنها به منظور جمع آوری زباله نیست، بلکه حساس سازی و آموزش چهره به چهره با اولویت فرهنگ سازی برای جلوگیری از تولید زباله و پخش آن در طبیعت، رودخانه ها و محیط های شهری است.

به گزارش تایسیز نیوز، سوم تا نهم اردیبشهت ماه به عنوان هفته زمین پاک در کشور نامگذاری شده است.

۲۲ آوریل به عنوان روز جهانی زمین پاک نامگذاری شده است که در کشور ما هفته ای به همین عنوان از سوم تا نهم اردیبهشت گرامی داشته می شود و شعار جهانی امسال “سیاره زمین در مقابل پلاستیک” و در ایران نیز شعاری با مضمون ” مشارکت مردم در برابر پلاستیک و نجات زمین” انتخاب شده است.