اجرای بیش از ۹۰ برنامه همزمان با هفته هنر انقلاب در آذربایجان شرقی
اجرای بیش از ۹۰ برنامه همزمان با هفته هنر انقلاب در آذربایجان شرقی

مسئول بسیج هنرمندان سپاه عاشورا استان خبر داد اجرای بیش از ۹۰ برنامه همزمان با هفته هنر انقلاب در آذربایجان شرقی تایسیز نیوز – مسئول بسیج هنرمندان سپاه آذربایجان شرقی از اجرای بیش از ۹۰ برنامه همزمان با هفته هنر انقلاب در استان خبر داد. حامد شب خیز در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: این […]

مسئول بسیج هنرمندان سپاه عاشورا استان خبر داد

اجرای بیش از ۹۰ برنامه همزمان با هفته هنر انقلاب در آذربایجان شرقی

اجرای بیش از ۹۰ برنامه همزمان با هفته هنر انقلاب در آذربایجان شرقی

تایسیز نیوز – مسئول بسیج هنرمندان سپاه آذربایجان شرقی از اجرای بیش از ۹۰ برنامه همزمان با هفته هنر انقلاب در استان خبر داد.

حامد شب خیز در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: این برنامه‌ها به مناسبت سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی، آغاز هفته هنر انقلاب، سالروز تاسیس سازمان بسیج هنرمندان و روز قشر بسیج هنرمندان در هفته هنر انقلاب در سطح استان و کانون‌های بسیج هنرمندان شهرستان‌ها برگزار خواهد شد. 

وی اظهار کرد: بسیج هنرمندان بر حسب وظیفه ذاتی و انقلابی خود همه ساله در کنار سایر نهادهای فرهنگی و هنری استان به خصوص حوزه هنری استان که دبیری هفته هنر انقلاب نیز با این نهاد است اقدام به اجرای برنامه‌های متنوع هنری در سطح استان می‌کند.

وی افزود: اینکه در سطح مرکز استان اکثر برنامه‌های انجام شده با حوزه هنری استان مشترک است ولی در سطح شهرستان‌های استان اجرای برنامه‌های هفته هنر انقلاب با کانون‌های بسیج هنرمندان است که تنهاترین مرکز در حوزه هنر ارزشی و انقلابی محسوب می‌شود. 

مسئول بسیج هنرمندان سپاه آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: بسیج هنرمندان فعالیت‌های چشم‌گیری با همکاری سایر ادارات شهرستان به خصوص ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان انجام می‌دهد و هیئت‌های اندیشه‌ورزی بسیج هنرمندان که متشکل از هنرمندان ارزشی و انقلابی استان، شهرستان و نخبگان هنری است برنامه‌های متنوعی را با توجه به مسائل بومی محلی شهرستان برنامه‌ریزی و انجام می‌دهند.

وی وظیفه اصلی بسیج هنرمندان را در گام اول جذب، در گام دوم آموزش و در گام‌های بعدی سازماندهی در گروهای مختلف ادبی و هنری نسبت به علاقه اعضا و در نهایت تولید محتوا و جریان‌سازی هنر ارزشی و انقلابی در سطح شهرستان‌ها عنوان کرد.

وی با بیان اینکه سازمان مرکزی استان و کانون‌هایی شهرستانی آذربایجان شرقی با توجه به ظرفیت بالای هنری استان تا حدودی به این اهداف رسیده است، بیان کرد: تا رسیدن به هدف نهایی نیز راه طولانی دارد که با حمایت‌ها و همکاری سایر نهادهای فرهنگی و هنری و تلاش کانونه‌ای بسیج هنرمندان شهرستان به اهداف عالیه که اعتلای هنر ارزشی و انقلابی در سطح جامعه است، خواهد رسید.

شب‌خیز برگزاری جشن هنر انقلاب و تجلیل از هنرمندان فعال و پیشکسوتان در شهرستان، دیدار با خانواده شهدای هنرمند شهرستان و غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا، برگزاری یادواره‌های شهدای هنرمند در شهرستان، دیدار هنرمندان با امامان جمعه، فرمانداران و فرماندهان سپاه شهرستان‌ها، برگزاری نمایشگاه و کارگاه‌های هنری و صنایع دستی، برگزاری محافل ادبی و شعر در سطح شهرستان‌ها، برگزاری نشست‌های بصیرت افزایی و جهاد تبیین، دیدار با هنرمندان پیشکسوت شهرستان و چندین برنامه هنری در هفته هنر انقلاب را از عناوین برنامه‌های این هفته برشمرد.

وی همچنین اعلام کرد: برنامه شاخصی نیز در سال ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد که برنامه‌ای ابتکاری و در سطح کشور برای اولین خواهد بود که براساس تصمیم هیئت اندیشه‌ورزی بسیج هنرمندان استان و قرارگاه فرهنگی اجتماعی سپاه عاشورا، سازمان بسیج هنرمندان از سال ۱۴۰۳ اقدام به معرفی «هنرمند بسیجی» با عنوان جایزه هنری و ادبی «آقا مهدی» خواهد کرد.

به گزارش تایسیز نیوز، به نقل از سازمان بسیج هنرمندان سپاه آذربایجان شرقی، وی اضافه کرد: این انتخاب براساس فعالیت‌های هنرمندان بسیجی در سطح بین‌المللی، ملی، استانی و شهرستانی و تاثیرگذاری آن‌ها و جریان‌سازی هنر ارزشی و انقلابی در سطح جامعه خواهد بود و چهره هنری بسیج براساس ضوابط و شرایط خاصی که اعلام خواهد شد انتخاب و تجلیل خواهد شد.