احداث ایستگاه‌های خط ۲ متروی تبریز آغاز شد
احداث ایستگاه‌های خط ۲ متروی تبریز آغاز شد

احداث ایستگاه‌های خط ۲ متروی تبریز آغاز شد تایسیز نیوز – مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز از آغاز عملیات اجرایی ایستگاه‌های فاز اول خط ۲ متروی تبریز خبر داد. به گزارش تایسیز نیوز؛ یعقوب وحید کیا با اشاره به اتمام حفاری تونل عمیق در فاز اول خط ۲ به طول ۱۰کیلومتر، همزمان […]

احداث ایستگاه‌های خط ۲ متروی تبریز آغاز شد

تایسیز نیوز – مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز از آغاز عملیات اجرایی ایستگاه‌های فاز اول خط ۲ متروی تبریز خبر داد.

به گزارش تایسیز نیوز؛ یعقوب وحید کیا با اشاره به اتمام حفاری تونل عمیق در فاز اول خط ۲ به طول ۱۰کیلومتر، همزمان از آغاز عملیات اجرایی ایستگاه‌های این فاز خبر داد و اضافه کرد: مجموعه‌ متروی تبریز به صورت شبانه‌روزی و براساس اعلام زمان‌بندی، عملیات ساخت پروژه‌ عظیم قطار شهری را پیش برده و تاکنون در این ۲ سال با روی کار آمدن مدیریت جدید شهری به وعده های داده شده، جامه‌ عمل پوشانده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس با وجود موانع پیچیده در پیشبرد عملیات عمرانی و اجرایی خط ۲ با تدابیر ویژه و برنامه‌ریزی مهندسی‌شده متخصصان و صاحبان علم مهندسی در مترو، توانستیم با حل بخش اعظمی از مشکلات، حفاری تونل را با سرعت تمام پیش برده و در موعد مقرر، حفاری فاز اول را به طول ۱۰ کیلومتر از قراملک تا میدان دانشسرا به اتمام برسانیم.

وحیدکیا در خصوص جزئیات فرآیند ساخت ایستگاه‌های فاز اول خط ۲ اظهار کرد : در روزهای تعطیل نیز فعالیت ساخت مترو ادامه دارد و عملیات اجرایی ایستگاه‌های شماره سه (چهارراه دامپزشکی)، شماره پنج(واقع در روبه‌روی بیمارستلن امیرالمؤمنین قره آغاج)، شماره ۶ (گجیل) شروع شده و در روزهای آتی و حداکثر تا یک هفته، عملیات ساخت ایستگاه شماره چهار(آخونی) نیز آغاز خواهد شد.

خط ۲ متروی تبریز به طول حدود ۲۲٫۴ کیلومتر شامل ۲۰ ایستگاه از محدوده زمین‌های قراملک (کارخانه کود آلی) شروع، از طریق خیابان وحدت و میدان قراملک (اولین ایستگاه) و پس از عبور از زیر خیابان آخونی، خیابان قدس، سه راه امین، میدان دانشسرا، وارد خیابان عباسی شده و تا میدان شهید فهمیده امتداد یافته و در ادامه مسیر به سمت سه راهی ولیعصر، میدان استاد معین و در نهایت در میدان بسیج خاتمه می‌یابد.