اختصاص ۳۲ درصد از مشاغل ایجاد شده در آذربایجان شرقی به زنان
اختصاص ۳۲ درصد از مشاغل ایجاد شده در آذربایجان شرقی به زنان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد اختصاص ۳۲ درصد از مشاغل ایجاد شده در آذربایجان شرقی به زنان تایسیز نیوز – مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی اظهار کرد: ۳۲ درصد از مشاغل ایجاد شده آذربایجان شرقی در سال گذشته مربوط به بانوان بوده است. حسین فتحی، سه‌شنبه، ۱۸ اردیبهشت […]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد

اختصاص ۳۲ درصد از مشاغل ایجاد شده در آذربایجان شرقی به زنان

تایسیز نیوز – مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی اظهار کرد: ۳۲ درصد از مشاغل ایجاد شده آذربایجان شرقی در سال گذشته مربوط به بانوان بوده است.

حسین فتحی، سه‌شنبه، ۱۸ اردیبهشت ماه، در جلسه کمیته هماهنگی اشتغال استان، به نرخ بیکاری استان اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در زمستان ۱۴۰۲ برای استان ما نسبت به سال گذشته از ۸.۳ درصد به ۷.۴ درصد بهبود یافته است.

به گزارش تایسیز نیوز، وی با بیان اینکه به دلیل نرخ مشارکت بالا نرخ بیکاری واقعی تر است، گفت: از سال ۱۳۹۲ فراز و نشیب‌هایی در استان در خصوص ایجاد اشتغال صورت گرفته اما از اواخر ۹۹ میزان اشتغال و ایجاد اشتغال که در سامانه ملی رصد ثبت شده به بالاترین رقم رسیده است.

وی از تحقق ۱۳۱ درصدی سهم اشتغالزایی در استان خبر داد

فتحی با بیان اینکه سال گذشته سهم برنامه اشتغالزایی برای استان ما ۴۷ هزار نفر بود که در عمل با تحقق ۱۳۱ درصدی شاهد اشتغالزایی برای ۶۱ هزار و ۸۶۹ نفر شدیم، گفت: سال گذشته از نظر جنسیت ۳۲ درصد اشتغال را زنان و ۶۸ درصد را مردان تشکیل داده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی افزود: این آمار در سامانه رصد با ثبت نام و کدملی افراد همراه بوده و سه بار نیز به صورت میدانی و تلفنی صحت سنجی شده است.

وی با بیان اینکه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با ۴ دانشگاه هنر اسلامی، شهید مدنی، علمی کاربردی و دانشگاه مراغه تفاهم نامه دارد، افزود: بقیه‌ی دانشگاه‌های استان در مسیر انعقاد تفاهم نامه هستند. 

وی افزود: اهداف این تفاهم نامه‌ها در حوزه‌ی آینده‌ی مشاغل است که اگر در آینده بیش از ۴۰ درصد مشاغل از بین برود به دنبال آن مشاغل جدید ایجاد شود که در آینده نیز مشکلی بر اساس فرصت‌های شغلی در استان نداشته باشیم.

فتحی خاطرنشان کرد: سال گذشته در راستای پرداخت تسهیلات تبصره ۱۶ تعداد ۸۸۲۰ نفر صاحب شغل شدند.

وی گفت: در حوزه مشاغل خانگی سال گذشته ۲۰۴ میلیارد تومان اعتبار جذب کردیم که با تحقق ۱۰۷ درصدی سهم استان، بیشترین جذب اعتبار را در کشور به خود اختصاص داده‌ایم.