از دستگیری سارق با ۳۰ فقره سرقت در تبریز تا کشف قاچاق در چاراویماق
از دستگیری سارق با ۳۰ فقره سرقت در تبریز تا کشف قاچاق در چاراویماق

اخبار پلیس از دستگیری سارق با ۳۰ فقره سرقت در تبریز تا کشف قاچاق در چاراویماق تایسیز نیوز – فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی از دستگیری سارق محتویات داخل خودرو و کشف ۳۰ فقره سرقت در تبریز خبر داد. سردار علی محمدی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت محتویات […]

اخبار پلیس

از دستگیری سارق با ۳۰ فقره سرقت در تبریز تا کشف قاچاق در چاراویماق

از دستگیری سارق با ۳۰ فقره سرقت در تبریز تا کشف قاچاق در چاراویماق

تایسیز نیوز – فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی از دستگیری سارق محتویات داخل خودرو و کشف ۳۰ فقره سرقت در تبریز خبر داد.

سردار علی محمدی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت محتویات داخل خودرو در شهر تبریز که موجب نارضایتی شهروندان شده بود، بررسی موضوع و دستگیری سارق در دستورکار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: با اقدامات فنی و تخصصی سارق که از متهمان حرفه‌ای و سابقه دار بوده شناسایی و پس از اخذ مجوز از مرجع قضائی، با اشراف اطلاعاتی اینکه متهم قصد متواری شدن به یکی از استان‌های همجوار را داشته طی یک عملیات منسجم اطلاعاتی در مخفیگاهش دستگیر و مقادیری از اموال مسروقه کشف و به پلیس آگاهی انتقال یافت.

سردار محمدی‌ تصریح کرد: هر چند که متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی بوده لیکن در بازجویی‌های فنی و تخصصی کارآگاهان، در مقابل مدارک مستند و مستدل به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۳۰ فقره سرقت داخل خودرو به ارزش ۷ میلیارد ریال اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی و با صدور قرار قضائی متناسب روانه زندان شد، به شهروندان توصیه کرد: با عدم قرار دادن اشیاء قیمتی مانند کیف، موبایل و … در منظر عموم، از این قبیل سرقت‌ها جلوگیری کرده و یاری رسان ما در برقراری نظم و امنیت باشند.

دستگیری سارقان حرفه ای اماکن خصوصی در تبریز

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز از دستگیری ۲ سارق حرفه‌ای اماکن خصوصی و ساختمان‌های نیمه کاره با ۷ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ یداله جهان آرا در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت از اماکن خصوص و دولتی موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۲۷ مایان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز، تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات فنی و پلیسی و تحقیقات هدفمند و با هماهنگی قضایی موفق به شناسایی سارقان شدند، در یک عملیات غافلگیرانه متهمان را دستگیر و به مقر انتظامی دلالت دادند.

سرهنگ جهان آرا، افزود: متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به ۷ فقره سرقت از کارخانجات و اماکن خصوصی اعتراف و از مخفیگاه آنها اقلام مسروقه قابل توجهی شامل: انواع سیم کابل، انواع شیر الات و … کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز با بیان اینکه متهمین پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند، ضمن هشدار به صاحبان اماکن خصوصی، ساختمان‌های نیمه کاره و در حال ساخت از آنان خواست: از قراردادن اموال و وسایل باارزش در مواقعی که از خانه باغ‌ها استفاده نمی‌نمایند، خودداری و با اقدامات پیشگیرانه از جمله استفاده از دوربین‌های مدار بسته و حفاظ محکم درها، فرصت سرقت را از سارقان سلب کنند.

کشف انواع کالای قاچاق در چاراویماق

فرمانده انتظامی شهرستان چاراویماق از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۵ میلیارد و ۵۰۵ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ فرامرز بابایاری در تشریح این خبر گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران پلیس آگاهی حین کنترل خودروهای عبوری، به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را جهت بررسی متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از کامیون توقیف شده، تعداد ۶۰۰ عدد نوشابه انرژی زا، تعداد ۳۳۴۸ عدد بیسکویت و تعداد ۳۲۷ ثوپ البسه قاچاق کشف شد.

سرهنگ بابایاری خاطرنشان کرد: برابر نظریه کارشناسان امر، ارزش ریالی کالاهای مکشوفه ۵ میلیارد و ۵۰۵ میلیون ریال برآورد و تعداد یک نفر در این زمینه دستگیر شد.

به گزارش تایسیز نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، وی گفت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دستور کار پلیس قرار دارد و مردم عزیز در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک، حتما با پلیس ۱۱۰تماس داشته باشند.