استاندار آذربایجان شرقی: «نشان تجاری» و «بازارسازی» لازمه پایداری تولید است
استاندار آذربایجان شرقی: «نشان تجاری» و «بازارسازی» لازمه پایداری تولید است

استاندار آذربایجان شرقی: «نشان تجاری» و «بازارسازی» لازمه پایداری تولید است تایسیز نیوز- استاندار آذربایجان شرقی گفت: پایداری تولید یک‌ محصول منوط به داشتن نشان تجاری و بازارسازی است که باید در جهت تحقق این مهم تلاش شود. به گزارش تایسیز نیوز، مالک رحمتی روز سه شنبه در مراسم گشایش نمایشگاه بین المللی شیرینی و […]

استاندار آذربایجان شرقی: «نشان تجاری» و «بازارسازی» لازمه پایداری تولید است

تایسیز نیوز- استاندار آذربایجان شرقی گفت: پایداری تولید یک‌ محصول منوط به داشتن نشان تجاری و بازارسازی است که باید در جهت تحقق این مهم تلاش شود.

به گزارش تایسیز نیوز، مالک رحمتی روز سه شنبه در مراسم گشایش نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات تبریز، افزود: نشان تجاری باید به گونه‌ای باشد که مردم در داخل و خارج کشور آن را بشناسند، اگر محصولی با نشان تجاری در دنیا شناخته شده و مردم به آن اعتماد کنند یعنی تولید پایدار است.

وی ادامه داد: محصول دارای نشان تجاری اگر بازارسازی نشود، ناقص بوده و احتمال دارد در مسیر صعودی تولید زمین بخورد.

وی با بیان این‌که تولید باکیفیت، ساختن نشان تجاری موثر و قابل اعتماد برای دنیا و بازارسازی سه اصل مهم در صنعت شیرینی و شکلات است، گفت: کار نمایشگاه‌ها نیز بازارسازی است و طراحی یک نمایشگاه خوب بین المللی موجب می‌شود تا بتوانیم محصول خود را به دنیا عرضه کنیم.

رحمتی با اشاره به اینکه این نمایشگاه پس از ۱۷ دوره برگزاری در کشور برای نخستین بار در تبریز برگزار شده است، افزود: این نمایشگاه اکنون به جای اصلی خود بازگشته است و آذربایجان شرقی، قطب صنایع غذایی و محصولات شیرینی و شکلات در کشور است.

وی ادامه داد: تقریبا ۱۰۰ درصد بازار شیرینی و شکلات کشور در دست صنایع آذربایجان شرقی بوده و سالانه ۲۱۵ هزار تن صادرات به ۷۹ کشور خارجی انجام می‌گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی بر لزوم توجه به انعکاس رسانه‌ای نمایشگاه‌ها تاکید کرد و افزود: با معرفی محصولات و دستاوردهای نمایشگاه‌ها از طریق رسانه و شبکه‌های مجازی که امروز در موضوع بازارسازی نقش قابل توجهی را ایفا می‌کنند، می‌توان شاهد توسعه بازار صنایع بود.

هماهنگی بین بخش‌های صنعت فراورده‌های سلامت محور ضروری است

عبدالعظیم بهفر، مدیرکل فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت نیز گفت: آذربایجان شرقی از جمله استان‌هایی است که در حیطه علمی و دانشگاهی و صنعت در لبه مرز دانش حرکت می‌کند.

وی بر لزوم رفع موازی‌ کاری‌ها، هماهنگی بین بخش‌های صنعت فراورده‌های سلامت محور و جذب دانشجویان نخبه در صنعت تاکید کرد.

بهمن نقی پور، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز گفت: شیرینی و شکلات در آذربایجان شرقی، صنعتی بسیار گسترده بوده و زمینه مساعدی برای جهش تولید وجود دارد.

وی تاکید کرد: سلامتی، زیرساخت تمامی مسائل بوده و ما همواره در کنار قشر تولیدکنندگان عرصه صنایع غذایی هستیم تا سلامتی تولیدات با راهنمایی و کارهای علمی میسر شود.

جمشید مغازه‌ای، دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران نیز گفت: امروز هفدهمین دوره این نمایشگاه برگزار می‌شود ولی به صورت ویژه نخستین دوره ای است که انجمن صنفی صنایع بیسکویت آن را برگزار می‌کند.

وی افزود: با توجه به مصادف شدن برگزاری این نمایشگاه با نمایشگاه اکسپو تهران، استقبال موردانتظار محقق نشد زیرا تعدادی از بزرگان صنعت نتوانستند حضور بیابند.

وی ادامه داد: صنعت شیرینی و شکلات، صنعت بزرگی در کشور محسوب می‌شود که مقام نخست را در صادرات داشته و ارزش افزوده، ارزآوری مثبت، تعداد شاغلان بالا و تراز تجاری همواره مثبت دارد.

مغازه‌ای گفت: در مجموع ۲۰۰ هزار شغل مستقیم در صنعت شیرینی و شکلات وجود دارد. قطب اصلی آن در آذربایجان شرقی و غربی بوده و تولیدکنندگان برتری در این خطه ها هستند.

حبیب ماهوتی، مدیرعامل نمایشگاه بین المللی تبریز نیز در ادامه اظهار کرد: سند زمین نمایشگاه بین المللی تبریز در سال ۱۳۷۰ صادر و بنده در سال ۱۳۷۲ برای سه ماه مدیرعامل آن شدم و امسال جشن ۳۰ سالگی مدیرعاملی خود را در این سمت دارم.

وی تاکید کرد: حتی دیناری به دولت، شهرداری، دارایی و سازمان تامین اجتماعی بدهکار نیستیم تنها نمایشگاهی در کشور هستیم که از وزارت صمت، اولین پروانه بهره برداری نمایشگاه‌های داخلی و خارجی با گرید الف دریافت کرده است.

وی گفت: امسال مجوز برگزاری ۸۲ نمایشگاه را از کارگروه صادرات غیرنفتی استانداری دریافت کردیم تاکنون به جز یکی ۲ مورد در دوران کرونا، هیچ نمایشگاهی را تعطیل نکرده‌ایم.

ماهوتی افزود: این نمایشگاه دارای ۸۴ سهامدار است که همگی جزو صنعتگر هستند.

استاندار آذربایجان شرقی: «نشان تجاری» و «بازارسازی» لازمه پایداری تولید است

نمایشگاه بین‌المللی شیرینی و شکلات با حضور نمایندگی های هفت کشور در تبریز

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی شیرینی و شکلات و ماشین‌آلات و صنایع وابسته در محل دایمی نمایشگاه بین‌المللی تبریز گشایش یافت.

این نمایشگاه ازروز (سه شنبه) تا هفتم اردیبهشت ماه امسال برای بازدید علاقه مندان و فعالان صنعت شیرینی و شکلات در سالن امیرکبیر نمایشگاه بین المللی تبریز دایر است.

در این نمایشگاه تولیدکنندگان شیرینی و شکلات و فعالان این صنعت از استان های آذربایجان شرقی و غربی، تهران، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، اردبیل، فارس، گیلان، قزوین و مازندران شرکت دارند.

کشورهای آلمان، اسپانیا، ترکیه، عمان، ایتالیا، هند و جمهوری آذربایجان نیز در قالب نمایندگی، انواع شیرینی و شکلات، مواد اولیه صنعت شیرینی، ماشین آلات و صنایع وابسته را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته اند.

علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند از ساعت ۱۵ تا ۲۱ به محل دایمی نمایشگاه بین المللی تبریز مراجعه کنند.