استخرهای شنا در آذربایجان شرقی نیازمند بازسازی اساسی هستند
استخرهای شنا در آذربایجان شرقی نیازمند بازسازی اساسی هستند

معاون فنی و عمرانی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی: استخرهای شنا در آذربایجان شرقی نیازمند بازسازی اساسی هستند تایسیز نیوز – معاون فنی و عمرانی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: در راستای حفظ جان مردم تحولات عظیم در بازسازی استخرهای شنای سطح استان آذربایجان شرقی انجام گرفته است. سید عطا […]

معاون فنی و عمرانی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی:

استخرهای شنا در آذربایجان شرقی نیازمند بازسازی اساسی هستند

استخرهای شنا در آذربایجان شرقی نیازمند بازسازی اساسی هستند

تایسیز نیوز – معاون فنی و عمرانی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: در راستای حفظ جان مردم تحولات عظیم در بازسازی استخرهای شنای سطح استان آذربایجان شرقی انجام گرفته است.

سید عطا شرفشاهی در گفت و گو با خبرنگار با اشاره به تعمیرات اساسی در استخرهای سطح استان افزود: در راستای سیاست‌های اداره کل ورزش و جوانان استان و بر اساس وظایف دفتر فنی و مهندسی در خصوص افزایش ایمنی و مدیریت بهداشت در جهت حفظ سلامت عموم مردم اقدامات بسیار گسترده‌ای جهت تعمیرات اساسی با توجه به افزایش قدمت سازه استخرها و همچنین علیرغم وجود محدودیت منابع اعتباری آغاز گردیده است.

معاون فنی و مهندسی اداره کل ورزش و جوانان استان عنوان داشت: با توجه به رطوبت بالای استخرها و همچنین تأثیر گاز کلر و گرمایش داخلی، سازه‌های استخرها دچار آسیب جدی می‌شوند که نیازمند تعمیرات اساسی بوده و در همین زمینه دفتر فنی و مهندسی با رعایت تمامی آئین نامه‌ها و مقررات ملی ساختمان اقداماتی انجام داده است.

شرفشاهی با بیان اینکه استخرهای قدیمی استان نیازمند تعمیرات هستند، یادآور شد: چندین استخر استان که دارای قدمت بیش از ۳۰ سال هستند و سقف آنها دچار فرسودگی شده بودند، نیازمند تعمیرات اساسی بودند که با توجه به اینکه هدف از بازسازی این استخرها پیشگیری از هرگونه خسارت جانی و مالی بود، در همین زمینه جلسات مشترکی با مشاورین عالی استان، شورای فنی استان و معاونت عمرانی استانداری برگزار و تصمیمات اساسی برای تعمیرات استخرهای استان گرفته شد.

معاون فنی و مهندسی اداره کل ورزش و جوانان استان در خصوص مهم‌ترین اقدامات انجام شده در استخرهای استان اذعان کرد: بر اساس اولویت بندی صورت گرفته ابتدا عملیات دمونتاژ سقف‌ها انجام و پس از زنگ زدایی اساسی ستون‌ها و فلزات به کار رفته در سازه‌ها، رنگ آمیزی ۱۲۰ میکرونی انجام می‌گردد که باعث جلوگیری از خورندگی فلز در برابر عوامل محیطی خواهد شد، علاوه بر آن نیز تمهیداتی جهت کنترل میزان رطوبت محیط استخر (هواساز) در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین نمونه استخرهای بازسازی شده، استخر هشترود بود که بدلیل عدم نگهداری درست در وضعیت ناگوار و خطرناکی قرار داشت اما پس از بازسازی اساسی به یکی از بهترین استخرهای استان تبدیل شده است.

شرفشاهی با گلایه از عدم نگهداری صحیح از استخرها توسط مستاجرین بیان داشت: متأسفانه در سال‌های گذشته مستاجرین و افراد غیرفنی اطلاعات کافی در خصوص نگهداری از استخرها نداشتند و همین موضوع آسیب جدی به استخرهای استان وارد کرده بود که در همین زمینه کارشناسان دفتر فنی و مهندسی اداره کل ورزش و جوانان استان با نظارت‌های مداوم و تذکرات جدی مانع از آسیب رسانی به استخرها می‌شوند.

معاون فنی و مهندسی اداره کل ورزش و جوانان استان توضیح داد: در حال حاضر ۲ استخر بزرگ سهند و کوثر تبریز که در حال تعمیر هستند به زودی تکمیل شده و جهت استفاده عمومی در اختیار مردم قرار می‌گیرند همچنین استخرهای مراغه و باسمنج نیز سعی می‌شود تا یک ماه آینده تکمیل و بازسازی استخر اهر نیز تا شروع فصل تابستان به اتمام خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات عمرانی اداره کل ورزش و جوانان استان در دو سال اخیر بی سابقه بوده است و با توجه به اعتباراتی که توسط مدیرکل ورزش و جوانان استان جذب شده است، شاهد تحولات عظیم در پروژه‌های عمرانی هستیم که در این زمینه از حمایت‌ها و پیگیری‌های مدیرکل ورزش و جوانان استان قدردانی می‌کنم و اعلام می‌کنم اداره کل ورزش و جوانان استان هیچ‌گونه ریسکی در قبال جان مردم انجام نمی‌دهد چرا که هرگونه اتفاق ناگوار در استخرها قابل جبران نیست و نمی‌توان در این زمینه کوتاهی کرد لذا تلاش می‌شود تمامی استخرها بدون کمترین ایراد و تهدید در اختیار عموم مردم قرار گیرد.