اشتغال زایی ضرورت توانمندسازی مددجویان است
اشتغال زایی ضرورت توانمندسازی مددجویان است

اشتغال زایی ضرورت توانمندسازی مددجویان است تایسیز نیوز – استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر توانمندسازی نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد، گفت: تمرکز بر اشتغال مددجویان یکی از راه‌های توانمندسازی آنهاست که موجب رشد اقتصادی جامعه نیز می‌شود. به گزارش تایسیز نیوز روز دوشنبه مالک رحمتی در دیدار با جمعی از امدادگران، خیرین، کارآفرینان و […]

اشتغال زایی ضرورت توانمندسازی مددجویان است

تایسیز نیوز – استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر توانمندسازی نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد، گفت: تمرکز بر اشتغال مددجویان یکی از راه‌های توانمندسازی آنهاست که موجب رشد اقتصادی جامعه نیز می‌شود.

به گزارش تایسیز نیوز روز دوشنبه مالک رحمتی در دیدار با جمعی از امدادگران، خیرین، کارآفرینان و نخبگان تحت حمایت کمیته امداد استان اظهار داشت: خدمت به فقرا و ایتام توفیقی است که نصیب هر کسی نمی شود و این توفیق را باید قدر دانست.

وی با بیان اینکه کمیته امداد یادگار ارزشمند امام خمینی(ره) است، افزود: نهادهایی که به دستور امام راحل تاسیس شد، عمدتا برای گره گشایی از مردم بود.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: اندیشه مقام معظم رهبری نیز به تاسی از امام بزرگوار، تاکید بر محرومیت زدایی از اقشار مردم دارد.

وی با قدردانی از همراهی خیرین و مراکز نیکوکاری با کمیته امداد برای مباره با فقر، گفت: با بودجه دولتی، محرومیت زدایی محقق نمی شود، دولت باید زیرساخت های توسعه متوازن و عدالت اقتصادی را فراهم کند که در دولت سیزدهم نسبت به این مساله اهتمام جدی وجود دارد.

رحمتی ادامه داد: فرهنگ احسان و کمک به نیازمندان باید توسط نهادهای مردمی مدیریت شود و گره های مردم به دست مردم باز شود.

وی تاکید کرد: گروه های مردمی در کمک رسانی به نیازمندان باید حفظ عزت نفس و کرامت انسانی آنها را مورد توجه جدی قرار دهند.

در این دیدار از کارآفرینان و نخبگان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تجلیل و قدردانی شد.

غلامعلی ملامهدی مدیر کل کمیته امداد استان هم با اشاره به تخصیص ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی مددجویان از محل تبصره ۱۸ از سوی دولت، گفت: سال گذشته ۲۷ هزار و ۲۰۰ شغل از سوی این کمیته ایجاد شد.

وی ادامه داد: امسال نیز تاکنون ۱۱ هزار فرصت شغلی از سوی کمیته امداد در استان ایجاد شده و برای ۶۵۰ نفر کاریابی شده و این به معنی سبک تر شدن بدنه این کمیته از حیث افراد تحت پوشش است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۷۹ هزار خانوار در استان تحت پوشش این نهاد هستند، گفت: از این تعداد ۶۵ هزار خانوار ماهانه ۶۷۰ میلیارد ریال از این نهاد حمایتی حقوق و مستمری دریافت می‌کنند.