اشیای تاریخی غیراصل از خودرویی در بناب کشف شد
اشیای تاریخی غیراصل از خودرویی در بناب کشف شد

اشیای تاریخی غیراصل از خودرویی در بناب کشف شد فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی از کشف چهار قلم بشقاب و لیوان تاریخی غیراصل مرتبط با دوره معاصر در جریان توقیف خودروی مشکوک در ورودی شهرستان بناب خبر داد. به‌گزارش تایسیز نیوزبه نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی، سرهنگ […]

اشیای تاریخی غیراصل از خودرویی در بناب کشف شد

اشیای تاریخی غیراصل از خودرویی در بناب کشف شد

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی از کشف چهار قلم بشقاب و لیوان تاریخی غیراصل مرتبط با دوره معاصر در جریان توقیف خودروی مشکوک در ورودی شهرستان بناب خبر داد.

به‌گزارش تایسیز نیوزبه نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی، سرهنگ غلامرضا زینالی اعلام کرد: به‌دنبال تردد خودرویی مشکوک در سطح شهرستان مراغه، عوامل انتظامی این شهرستان با اخذ دستور مقام قضایی اقدام به توقیف و سپس بازرسی از این خودرو کردند که اشیای تاریخی یاد شده در جریان این بازرسی کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: متهم به همراه چهار قلم اشیای تاریخی غیر اصل شامل ۲ عدد لیوان و ۲ عدد بشقاب کشف شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی دلالت داده شدند.

وی اعلام کرد: هموطنان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه میراث‌فرهنگی، موضوع را از طریق شماره ۰۹۶۶۲ مرکز پیام یگان حفاظت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور اطلاع دهند.