اصناف، یاریگران اصلی نظام مالیاتی هستند
اصناف، یاریگران اصلی نظام مالیاتی هستند

مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی: اصناف، یاریگران اصلی نظام مالیاتی هستند تایسیز نیوز – مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی، تعامل سازنده بین اتاق اصناف و اتحادیه‌های امور صنفی و اداره کل امور مالیاتی را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: اصناف به عنوان یاریگران اصلی نظام مالیاتی هستند لذا سازمان امور مالیاتی با هدف […]

مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی:

اصناف، یاریگران اصلی نظام مالیاتی هستند

تایسیز نیوز – مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی، تعامل سازنده بین اتاق اصناف و اتحادیه‌های امور صنفی و اداره کل امور مالیاتی را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: اصناف به عنوان یاریگران اصلی نظام مالیاتی هستند لذا سازمان امور مالیاتی با هدف تکریم آنان و ایجاد وحدت رویه، در تدوین قوانین و مقررات همواره با اتاق اصناف در تعامل و هماهنگی است.

عیسی اورج زاده در جلسه با اعضای هیأت رئیسه اتاق اصناف تبریز با اشاره به جایگاه مالیات در تامین درآمدهای عمومی دولت و بودجه کل کشور، همگام بودن اصناف با سازمان امور مالیاتی کشور را دارای اهمیت دانست و افزود: با اجرایی شدن قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان تکالیف فعالان اقتصادی و اصناف محترم می‌بایست با دقت انجام شود.

وی حرکت جدید و پرشتاب سازمان امور مالیاتی را در ایجاد عدالت اقتصادی حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: اداره کل به عنوان مشاوری خوب و امین در کنار فعالان اقتصادی ارائه خدمت می نماید و در صورتی که اصناف یا فعالان اقتصادی نیاز به آموزش مباحث مالیاتی و تکالیف قانونی داشته باشند آماده همراهی ایشان هستیم.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، با تاکید بر اینکه رفتار مناسب با مودیان، وظیفه تک تک همکاران است، گفت: توصیه‌های لازم به همکاران واحدهای مالیاتی برای تکریم هر چه بیشتر مودیان محترم و پاسخگویی به سوالات با سعه صدر مطابق قوانین و مقررات انجام شده است تا هیچ حقی از آنان تضییع نشود.

حسن علی محمدی، رئیس اتاق اصناف تبریز، نیز در این جلسه، به جایگاه والای اقتصادی، اجتماعی بازار تبریز در سطح منطقه‌ای و ملی اشاره کرد و گفت: یقیناً حمایت از اصناف و بازاریان وظیفه ذاتی و اصلی همه مسئولان استانی است.

وی بر همراهی و همگامی اتاق اصناف تبریز با سیاست‌های دولت و نظام مالیاتی تاکید کرد و گفت: اعضای اتاق و بازاریان تبریز آماده هستند همسو و هم راستا با سیاست‌های دولت در تأمین درآمدهای مالیاتی دولت قدم بردارند.

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی، در ادامه جلسه اعضای هیأت رئیسه اتاق اصناف تبریز به بیان نقطه نظرات خود در ارتباط با تعامل بیشتر با اداره کل مالیاتی پرداختند و بر لزوم هماهنگی بیشتر در وصول مالیات تاکید کردند.