افزایش جوجه‌ریزی در آذربایجان شرقی به ۶ میلیون قطعه در یک دوره
افزایش جوجه‌ریزی در آذربایجان شرقی به ۶ میلیون قطعه در یک دوره

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد افزایش جوجه‌ریزی در آذربایجان شرقی به ۶ میلیون قطعه در یک دوره تایسیز نیوز – رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از افزایش جوجه‌ریزی در آذربایجان شرقی تا شش میلیون قطعه در هر دوره خبر داد. اکبر فتحی در جلسه شورای فرهنگی این سازمان، گفت: در سالی که […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد

افزایش جوجه‌ریزی در آذربایجان شرقی به ۶ میلیون قطعه در یک دوره

افزایش جوجه‌ریزی در آذربایجان شرقی به ۶ میلیون قطعه در یک دوره

تایسیز نیوز – رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از افزایش جوجه‌ریزی در آذربایجان شرقی تا شش میلیون قطعه در هر دوره خبر داد.

اکبر فتحی در جلسه شورای فرهنگی این سازمان، گفت: در سالی که گذشت در کنار هم شاهد فراز و نشیب‌های مختلفی بودیم و با شرایط نامساعد طبیعی و مخاطراتی که حوزه کشاورزی را تحت تأثیر قرار می‌دهد روبرو بودیم، اما با تلاش و کوشش توانستیم فعالیت‌های زیرساختی متعددی انجام دهیم و در عرصه‌های مختلف شاهد رشد تولید باشیم که رسیدن به این موفقیت حاصل تلاش و همکاری توامان و بی وقفه کشاورزان، بهره برداران و کارشناسان است.

وی ادامه داد: پس از مردمی‌سازی یارانه‌ها بسیاری از کارشناسان عقیده داشتند پس از این رویکرد، صنعت مرغداری نمی‌تواند به راحتی به مسیر خود ادامه دهد، اما با زحمات شبانه روزی مرغداران و همراهی کارشناسان خوشبختانه توانستیم در سال جاری به رکورد بیش از ۱۵۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در هر دوره در کشور برسیم و در آذربایجان شرقی نیز به شش میلیون قطعه جوجه‌ریزی در هر دوره دست پیدا کنیم که این یک رکورد محسوب می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به دیگر موفقیت‌های رقم خورده در عرصه کشاورزی در سال گذشته، گفت: بسیاری از کارشناسان بیشینه خرید گندم در استان را نزدیک به ۲۰۰ هزار تن تخمین می‌زدند، اما با اقداماتی که انجام شد و با احتساب گندم بذری موفق شدیم ۵۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری کنیم که این نیز موفقیتی بزرگ بود که باید به خاطر آن از همه همکاران قدردانی کنم.

فتحی گفت: باید در سال جدید بتوانیم تغییرات مثبتی در خود ایجاد کنیم و بیش از گذشته در خدمت به جامعه کشاورزی که قشری زحمتکش و مولد است بکوشیم.

وی با اشاره به انتخاب شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) گفت: کشاورزی مردمی‌ترین بخش اقتصاد کشور است که بیش از ۹۸ درصد آن مردمی است بنابراین در این بخش باید به صورت ویژه به ظرفیت‌ها مردمی توجه کرد تا شعار سال را محقق کنیم.

فتحی ادامه داد: جهش تولید در این حوزه با دو رویکرد قابل تحقق است. رویکرد اول افزایش بهره وری و ضریب نفوذ دانش در کشاورزی رایج یا سنتی است که موجب افزایش عملکرد در واحد سطح خواهد شد.

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، وی اضافه کرد: رویکرد دوم در این حوزه جذب سرمایه گذاری‌های بیشتر در کشاورزی صنعتی و نوین است که باید سرمایه گذاران حوزه‌های دیگر را به سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی تشویق کرد. ما نیز به عنوان متولی کشاورزی آذربایجان شرقی، تمام تلاش خود را می‌کنیم تا نهایت پشتیبانی و حمایت را از سرمایه گذاران در حوزه کشاورزی داشته باشیم تا با مشارکت مردم بتوانیم جهش تولید را محقق کنیم.