افزایش ۲۴درصدی ارزش صادرات از گمرک جلفا
افزایش ۲۴درصدی ارزش صادرات از گمرک جلفا

افزایش ۲۴درصدی ارزش صادرات از گمرک جلفا تایسیز نیوز- مدیر کل گمرک جلفا میزان صادرات اداره کل گمرک جلفا را در سال گذشته برابر ۳۲۴ هزار تُن و به ارزش ۱۸۹ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: این میزان صادرات نسبت به سال ۱۴۰۱ به لحاط وزن و ارزش به ترتیب ۲۲ و ۲۴ درصد […]

افزایش ۲۴درصدی ارزش صادرات از گمرک جلفا

تایسیز نیوز- مدیر کل گمرک جلفا میزان صادرات اداره کل گمرک جلفا را در سال گذشته برابر ۳۲۴ هزار تُن و به ارزش ۱۸۹ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: این میزان صادرات نسبت به سال ۱۴۰۱ به لحاط وزن و ارزش به ترتیب ۲۲ و ۲۴ درصد افزایش یافته است.

محمدخلیلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران عمده کشورهای مقصد صادرات از این مبداء گمرکی را کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان عنوان کرد و گفت: خشکبار، مشتقات نفتی و رنگ و سنگ نما عمده کالاهای صادر شده است.

وی همچنین میزان کشفیات قاچاق در سال گذشته از این گمرک را ۳۱۸ میلیارد و ۶۰۹ میلیون ریال اعلام کرد که حاکی از افزایش ۲۳۳ درصدی تعداد پرونده های متشکله با توجه به هوشیاری کارکنان این مجموعه در مبارزه با پدیده شوم قاچاق است.

خلیلی اظهار کرد: مجموع درآمد گمرک جلفا در۱۲ ماهه سال گذشته ۲۹۵میلیارد ریال است که این درآمد نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ با رشد ۴۷درصدی همراه بود.


وی همچنین از افزایش ۲۷ درصدی واردات کالا به گمرک جلفا در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: میزان واردات در ۱۲ماهه سال گذشته برابر با ۲۸۵ هزار تُن به ارزش ۸۶۷ میلیون دلار است.

خلیلی اظهار کرد: عمده کالاهای وارداتی در مدت ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۲ تخته و الوار، کشنده های مستعمل ، مواد اولیه سیگار و ام دی اف خام بود که از کشورهای ترکیه، آلمان، ژاپن و چین به کشور وارد شده است.

وی همچنین ارزش ترانزیت خارجی از مبداء جلفا را در سال گذشته ۸۹۳ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۰ درصدی داشته است.

مدیر کل گمرک جلفا تعداد مسافرانی که در سال گذشته از مرز جلفا تردد کرده اند را ۱۰۴ هزار و ۴۰۰ نفر برشمرد.