اقدام تنبیهی سپاه، اثرات تربیتی بلند مدت در عرصه سیاست بین الملل دارد
اقدام تنبیهی سپاه، اثرات تربیتی بلند مدت در عرصه سیاست بین الملل دارد

اقدام تنبیهی سپاه، اثرات تربیتی بلند مدت در عرصه سیاست بین الملل دارد تایسیز نیوز- مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با اشاره به حمله موشکی شب گذشته سپاه به اهدافی در فلسطین اشغالی گفت: این اقدام جسورانه و تحسین برانگیز نیروهای مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اثرات تربیتی بلند مدت و تاثیر […]

اقدام تنبیهی سپاه، اثرات تربیتی بلند مدت در عرصه سیاست بین الملل دارد

تایسیز نیوز- مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با اشاره به حمله موشکی شب گذشته سپاه به اهدافی در فلسطین اشغالی گفت: این اقدام جسورانه و تحسین برانگیز نیروهای مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اثرات تربیتی بلند مدت و تاثیر بسزایی در سیاست بین‌الملل دارد.

به گزارش تایسیز نیوز، مسعود سعادتی روز یکشنبه در دومین جلسه شورای اداری آموزش و پرورش استان اظهار کرد: این عملیات موجب غرور ملی و تقویت اعتماد به نفس ملت ایران شد.

وی اضافه کرد: امروز کشور ما نه در داخل، بلکه در عرصه بین‌المللی نیز قدرت‌نمایی می‌کند و بدون حمایت دیگر کشورها، با اعلام قبلی به متحدان رژیم اشغالگر، نقطه‌ای را هدف قرار دادیم که کشوری جرات انجام آن را نداشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آموزش و پرورش، امروز مورد توجه همگان قرار گرفته است، اظهار کرد: پشت تمامی نگاه‌های مثبت و حتی انتقادی، ارزش و اعتبار آموزش و پرورش و سوق دادن این دستگاه به سمت پیشرفت، نهفته است.

سعادتی با بیان اینکه آموزش و پرورش، نقطه امید آینده است، گفت: دستگاه تعلیم و تربیت، نقطه نجات کشور از تمام گرفتاری‌ها و مسائل روز است و این دستگاه می‌تواند یکی از نقاط امید برای حل مشکلات جامعه در حوزه‌های متعدد باشد.

این مقام مسئول، راه حکمرانی مطلوب و کم هزینه در زمینه‌های متعدد را سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش و تربیت، عنوان کرد و افزود: در کشور ما نگاه ویژه‌ای به مسائل تربیتی وجود دارد که تاکید سند تحول بنیادین نیز بر همین مورد است و مطالعات تطبیقی نشان می‌دهد که این سند در بسیاری از مسائل بنیادی مانند خلاقیت و کارآفرینی با دیگر اسناد جهانی، اشتراکاتی دارد و نوع جهان بینی نشات گرفته از مسائل اعتقادی ما در این سند، متفاوت است.

سعادتی با برشماری برخی ویژگی های افراد کارآمد برای فعالیت در دستگاه تعلیم و تربیت، گفت: نگاه سطحی و کوته بینانه جایی در آموزش و پرورش ندارد؛ بلکه آموزش و پرورش، منبع نیروهای کارآمد و توانمند، کاربلد و سالم است، نه آدم‌های بهانه‌جو، زیرا نگاه تک بعدی و تک محوری، خلاف انسجام درونی و وحدت است.

در این جلسه حاضران با سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل» اقدامات غیرانسانی رژیم صهیونیستی را در غزه و حمله به ساختمان کنسولی ایران در سوریه محکوم کردند.

سپاه پاسداران انقلاب اتسلامی شب گذشته در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.