امام جمعه تبریز: دانشگاه‌ محل زد و بند سیاسی نیست
امام جمعه تبریز: دانشگاه‌ محل زد و بند سیاسی نیست

امام جمعه تبریز: دانشگاه‌ محل زد و بند سیاسی نیست تایسیز نیوز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به نقش تعلیم و تربیتی مراکز علمی، گفت: باید توجه داشت که دانشگاه محل زد و بندهای سیاسی نیست. حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در مراسم بزرگداشت هفته عقیدتی و […]

امام جمعه تبریز: دانشگاه‌ محل زد و بند سیاسی نیست

تایسیز نیوز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به نقش تعلیم و تربیتی مراکز علمی، گفت: باید توجه داشت که دانشگاه محل زد و بندهای سیاسی نیست.

حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در مراسم بزرگداشت هفته عقیدتی و سیاسی در سپاه عاشورا، با تاکید بر اینکه دستگاه آموزشی کشور نباید از بیرون دانشگاه خط بگیرد، افزود: اگر دانشگاه ها به محلی برای تسویه حساب های سیاسی تبدیل شود، اساتید دلسرد شده و کارآیی های لازم را از دست خواهند داد.

وی ادامه داد: دستگاه تعلیم و تربیت و به خصوص دانشگاه باید آموزش علم و تعلیم اخلاق را فراموش نکند.

آل هاشم بر احترام معلم در جامعه تاکید و اظهار کرد: نظام آموزشی ما چه در آموزش و پرورش چه در دانشگاه و چه در حوزه های علمیه باید معلم و استادان خود را تکریم و تعظیم کنند.

وی با تاکید بر ضرورت شایسته سالاری در دستگاه تعلیم و تربیت و آموزشی کشور، یاداور شد: آنچه که معلمان و اساتید را استوار نگاه می دارد، عشق و علاقه آنهاست که این عنصر باید تثبیت شده و تقویت شود.

آل هاشم با اشاره به تحولات اخیر در دانشگاه های آمریکا در اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی، گفت: نیروهای امنیتی و پلیس امریکا برخلاف ادعای خود مبنی بر آزادی بیان، اساتید و دانشجویان معترض را سرکوب می کنند.

وی اقدام سپاه عاشورا در تجلیل از اساتید و مبلغان و مربیان روحانی را ارزشمند دانست و افزود: امروز روز گرامیداشت مقام و منزلت معلم و استاد است؛ شهید مطهری خدمات زیادی به جامعه ارائه داد و فاصله حوزه و دانشگاه را کم کرد.

آل هاشم ادامه داد: از نگاه شهید مطهری معلمی از صفات خداوند و مظهر اسم هادی حق است.

وی عملیات وعده صادق را عملیاتی هوشمندانه از سوی سپاه و نیروهای مسلح عنوان کرد و افزود: ضربه ایران به همه ثابت کرد که تحولات غرب آسیا با اراده جمهوری اسلامی شکل می گیرد.