امام جمعه تبریز : مشارکت مردمی در درختکاری نشانه توجه به محیط زیست است
امام جمعه تبریز : مشارکت مردمی در درختکاری نشانه توجه به محیط زیست است

امام جمعه تبریز : مشارکت مردمی در درختکاری نشانه توجه به محیط زیست است تایسیز نیوز – نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با بیان اینکه مشارکت مردمی در زمینه درختکاری نشانه توجه عموم مردم به موضوع محیط زیست و هوای پاک است، بر تامین نهال های مورد نیاز تاکید کرد. […]

امام جمعه تبریز : مشارکت مردمی در درختکاری نشانه توجه به محیط زیست است

تایسیز نیوز – نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با بیان اینکه مشارکت مردمی در زمینه درختکاری نشانه توجه عموم مردم به موضوع محیط زیست و هوای پاک است، بر تامین نهال های مورد نیاز تاکید کرد.

به گزارش تایسیز نیوز، آیت الله سیدمحمد علی آل هاشم روز سه شنبه به ‌مناسبت روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی پس از کاشت یک اصله نهال در محوطه مصلای امام خمینی (ره) تبریز اظهار کرد: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در همه مناطق استان اقدام به درختکاری کرده که این اقدام از این جهت که توسط مشارکت های مردمی انجام و از اعتبارات دولتی استفاده نشده مهم است.
وی ادامه داد: برای درختکاری روایت های مختلف هست که می توان به روایت «هر کس درخت بکارد و از سایه و میوه آن استفاده کند پاداش دارد» اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در اسلام به درختکاری خیلی سفارش شده است، گفت: پیامبر (ص) می‌فرمایند هر مسلمانی بذری یا درختی بکارد و از میوه این بذر و درخت، یک انسان و پرنده‌ای استفاده کند، برایش صدقه حساب می‌شود.

آل هاشم اظهار کرد: همان طور که به کاشت درخت اهمیت می‌دهیم، باید در نگهداری آن نیز دقت کنیم و سازمان‌های ذیربط مانع از خشک شدن و قطع درختان شوند.

وی با تبریک هفته منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: از همه دست اندرکاران و همچنین شهرداری تبریز که در مناطق مختلف از جمله تفرجگاه عینالی اقدام به درختکاری کرده تشکر می کنم.

وی ابراز امیدواری کرد تا درختی که امروز کاشته شد روزی به بار بنشیند.
۱۵ اسفند در تقویم کشورمان با عنوان روز درختکاری نام گذاری شده است.

کاشت نمادین نهال توسط مسولان استانی و شهری همه‌ساله جزو برنامه‌های روز درختکاری و هفته منابع طبیعی است که امسال نیز این سنت حسنه با حضور امام جمعه تبریز به انجام رسید.