اهدای اعضای بانوی تبریزی به چهار بیمار
اهدای اعضای بانوی تبریزی به چهار بیمار

اهدای اعضای بانوی تبریزی به چهار بیمار تایسیز نیوز – اعضای بدن یک بانوی مرگ مغزی در تبریز به چهار بیمار حیات دوباره بخشید. به گزارش تایسیز نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، با اهدای اعضای حیات بخش بانوی تبریزی، شادروان “مینا میرزایی قورتلار” چهار نفر از بیماران مرکز آموزشی درمانی […]

اهدای اعضای بانوی تبریزی به چهار بیمار

اهدای اعضای بانوی تبریزی به چهار بیمار + فیلم

تایسیز نیوز – اعضای بدن یک بانوی مرگ مغزی در تبریز به چهار بیمار حیات دوباره بخشید.

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، با اهدای اعضای حیات بخش بانوی تبریزی، شادروان “مینا میرزایی قورتلار” چهار نفر از بیماران مرکز آموزشی درمانی امام رضا این شهر جان دوباره گرفتند.

اعضای زنده بدن شادروان میرزایی قورتلار که در اثر حادثه رانندگی به مرگ مغزی دچار شده بود، با رضایت خانواده مرحومه به چهار بیمار نیازمند پیوند عضو اهدا شد.

بر همین اساس، کلیه اول به یک مرد ۳۰ ساله از شهر باسمنج و کلیه دوم به مرد ۳۹ ساله از تبریز، کبد به بانوی ۴۳ ساله از تبریز اهدا شد که اعضای اهدایی توسط تیم های حاذق پیوند دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) تبریز، پیوند زده شد.

قلب بانوی یاد شده نیز توسط اساتید در مرکز امام رضا (ع) جداسازی و با اورژانس هوایی به تهران منتقل شد و به یک نوجوان ۱۴ ساله پیوند زده شد.