ایجاد برق مستقل واحدهای صنعتی تبریز ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد
ایجاد برق مستقل واحدهای صنعتی تبریز ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

ایجاد برق مستقل واحدهای صنعتی تبریز ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد تایسیز نیوز- ️مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: ایجاد و تامین شبکه برق مستقل برای واحدهای صنعتی شهرستان تبریز نیازمند اعتباری افزون بر ۳۰۰ میلیارد ریال است. به گزارش تایسیز نیوز، اکبر فرج نیا روز دوشنبه در نشست تخصصی گذر از اوج […]

ایجاد برق مستقل واحدهای صنعتی تبریز ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

تایسیز نیوز- ️مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: ایجاد و تامین شبکه برق مستقل برای واحدهای صنعتی شهرستان تبریز نیازمند اعتباری افزون بر ۳۰۰ میلیارد ریال است.

به گزارش تایسیز نیوز، اکبر فرج نیا روز دوشنبه در نشست تخصصی گذر از اوج بار تابستان ۱۴۰۳، با اشاره به موضوع تنش آبی در کلانشهر تبریز، افزود: با توجه به این موضوع و اینکه تامین برق پمپ های آب در نقاط مختلف برعهده برق تبریز است، باید اعتبارات کافی برای تامین برق واحدهای مختلف صنعتی و تولیدی این منطقه تخصیص یابد.

وی ادامه داد: چون واحدهای صنعتی تبریز در مسیر تامین برق پمپ های آب قرار دارند، تسهیل برق رسانی به این پمپ ها نیازمند تامین شبکه برق مستقل است.

فرج نیا اظهار کرد: رشد و توسعه شهری به معنای افزایش تقاضا برای تامین برق است و با توجه به این موضوع نیازمند راه اندازی پست های فوق توزیع در حوزه استحفاظی تبریز هستیم که باید از اکنون تدابیر لازم اندیشیده شود.

وی گفت: در بخش های مختلف نیرو و انرژی نیاز به ارتقای خدمات داریم به خصوص در بخش مبلمان شهری حوزه روشنایی معابر نیازمند اصلاح و بهبود خدمات هستیم.

فرج نیا یادآور شد: با توجه به رشد و توسعه جهشی کلانشهر تبریز ، برای پیشگیری از بروز مشکلات برق در آینده به ویژه پیش از آغاز اوج بار تابستان امسال، نیازمند پست های فوق توزیع هستیم و گریزی از آن نیست.

وی ساماندهی برق بازار تاریخی تبریز و نقش اساسی آن در بخش اقتصادی را یکی از برنامه های اولویت دار شرکت توزیع نیروی برق تبریز اعلام و اضافه کرد: این طرح یکی از مطالبات مهم شهروندان و رسانه های گروهی است که با تامین اعتبارات مورد نیاز به طور اساسی اقدامات لازم انجام می شود.

آذربایجان شرقی با بیش از چهار هزار واحد تولیدی و صنعتی از قطب های اصلی کشور به شمار می رود و ۲۰ درصد این واحدها در تبریز فعالند.