بارش‌های رگباری و افزایش دما در آذربایجان‌ شرقی
بارش‌های رگباری و افزایش دما در آذربایجان‌ شرقی

هواشناسی استان پیش‌بینی کرد بارش‌های رگباری و افزایش دما در آذربایجان‌ شرقی رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با نفوذ و فعالیت سامانه بارشی از روز پنجشنبه به جو استان، بارش های رگباری سطح استان را فرا می‌گیرد. به گزارش تایسیز نیوز، محمد امیدفر، روز چهارشنبه اظهار کرد: بر اساس آخرین نقشه […]

هواشناسی استان پیش‌بینی کرد

بارش‌های رگباری و افزایش دما در آذربایجان‌ شرقی

بارش‌های رگباری و افزایش دما در آذربایجان‌ شرقی

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با نفوذ و فعالیت سامانه بارشی از روز پنجشنبه به جو استان، بارش های رگباری سطح استان را فرا می‌گیرد.

به گزارش تایسیز نیوز، محمد امیدفر، روز چهارشنبه اظهار کرد: بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، فعالیت این سامانه بارشی تا اواخر شنبه به ویژه در نواحی شمالی و شرقی ادامه می یابد و موجب افزایش ابر، غرش آذرخش و در نواحی مستعد بارش تگرگ می شود.

وی افزود: در چنین وضعیتی، احتمال آبگرفتگی معابر، جاری شدن رواناب و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، اصابت آذرخش و اختلال در تردد شهری دور از انتظار نیست.

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه از امروز (چهارشنبه) دمای استان به تدریج افزایش می یابد، گفت: با توجه به وزش باد گاهی به نسبت شدید، احتمال رخداد تندبادهای لحظه ای، سقوط و یا پرتاب اجسام، خسارت به سازه های سبک و در نیمه جنوبی استان خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا وجود دارد.

امیدفر، خواستار عدم اتراق در حریم رودخانه ها و مسیل ها، لغو سفرهای غیرضروری و فعالیت های کوهنوردی، احتیاط در ترددهای جاده ای، محکم کردن سازه های سبک، عدم پارک خودروها در کنار درختان فرسوده و لایروبی و مسیرگشایی مسیل ها و کانال های زهکشی آب شد.

وی یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته سراب با دمای ۹ درجه و جلفا با دمای ۲۱ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرمترین شهرهای استان بودند و دمای تبریز در خنک ترین زمان به ۱۷ درجه سانتی گراد رسید.