باغات وقفی آذربایجان شرقی باید احیا شوند
باغات وقفی آذربایجان شرقی باید احیا شوند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان: باغات وقفی آذربایجان شرقی باید احیا شوند تایسیز نیوز – مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: از روند احیا و نگهداری باغات شبستر و خامنه رضایت کافی داریم و باید تمام باغات وقفی استان آذربایجان شرقی احیا شده و به نیت واقفان خیراندیش عمل […]

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان:

باغات وقفی آذربایجان شرقی باید احیا شوند

باغات وقفی آذربایجان شرقی باید احیا شوند

تایسیز نیوز – مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: از روند احیا و نگهداری باغات شبستر و خامنه رضایت کافی داریم و باید تمام باغات وقفی استان آذربایجان شرقی احیا شده و به نیت واقفان خیراندیش عمل شود.

حجت الاسلام و المسلمین، سید شهاب الدین حسینی در بازدید از پروژه باغات شبستر اظهار کرد: افزایش سرانه باغات و محصولات کشاورزی یکی از اولویت‌های برنامه‌ای اداره کل اوقاف و امور خیریه استان است که در اجرای صحیح نیت واقفان خیر اندیش است.

وی در رابطه با احیای باغات قدیمی و تبدیل آن‌ها به باغات کشاورزی نیز گفت: صیانت از باغات موقوفه موجود شهری و روستایی و تبدیل باغات قدیمی به باغات کشاورزی پر درآمد با مشارکت مردم در سال جهش تولید با مشارکت مردم از اهداف اصلی این اداره‌کل است و در همین راستا اقدام به شناسایی باغات قدیمی در نقاط مختلف استان کرده‌ایم.

وی با اشاره به احیای باغات خامنه افزود: باغات خامنه در یکی از نقاط ارزشمند استان قرار دارد که اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شبستر در راستای حفظ و توسعه این باغات به نحو احسن اقدام کرده است و باید تمام باغات استان احیا شوند.

به گزارش تایسیز نیوز، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی، وی در پایان خاطرنشان کرد: هر آنچه در توان داریم برای احیای باغات استان و انجام به نیت واقفان خیراندیش خواهیم گذاشت.