برف و باران آذربایجان‌شرقی را فرا می‌گیرد
برف و باران آذربایجان‌شرقی را فرا می‌گیرد

برف و باران آذربایجان‌شرقی را فرا می‌گیرد تایسیز نیوز – رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از روز دوشنبه با گذر امواج کم دامنه تراز میانی جو، بارش برف و باران برخی نواحی استان را فرا می‌گیرد. «محمد امیدفر» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگارافزود: بر اساس نقشه های پیش یابی […]

برف و باران آذربایجان‌شرقی را فرا می‌گیرد

تایسیز نیوز – رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از روز دوشنبه با گذر امواج کم دامنه تراز میانی جو، بارش برف و باران برخی نواحی استان را فرا می‌گیرد.

«محمد امیدفر» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگارافزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی و آخرین تصاویر ماهواره ای، فعالیت این سامانه از عصر یکشنبه موجب افزایش ابر می شود.

وی با بیان اینکه دمای هوای استان در طول هفته به تدریج افزایش می یابد، اظهار کرد: از روز پنجشنبه سامانه بارشی جدیدی وارد جو استان می شود و دوباره بارش پراکنده باران و برف به استان بر می گردد.

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ورزقان با دمای منفی ۱۲ درجه و جلفا با دمای مثبت ۱۳ درجه سانتی گراد به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بودند.

امیدفر، ادامه داد: در این بازه زمانی دمای تبریز در گرمترین زمان به ۹ درجه بالای صفر و در سردترین زمان به چهار درجه زیر صفر بود و دمای فعلی آن پنج درجه بالای صفر است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است.

به گزارش تایسیز نیوز، آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.

آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک بوده ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.

آذربایجان شرقی همواره زیر تأثیر بادهای سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و ربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.

برچسب‌ها