برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی خط سوم تولید کمپوست تبریز
برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی خط سوم تولید کمپوست تبریز

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهری خبر داد برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی خط سوم تولید کمپوست تبریز تایسیز نیوز – مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهری تبریز از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی خط سوم تولید کمپوست با ظرفیت ۳۰۰ تن در روز خبر داد. حبیبه هراتی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: روزانه به صورت متوسط هزار تن زباله […]

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهری خبر داد

برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی خط سوم تولید کمپوست تبریز

برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی خط سوم تولید کمپوست تبریز

تایسیز نیوز – مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهری تبریز از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی خط سوم تولید کمپوست با ظرفیت ۳۰۰ تن در روز خبر داد.

حبیبه هراتی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: روزانه به صورت متوسط هزار تن زباله در شیفت‌های مختلف از سطح شهر جمع‌آوری می‌شود که این امر با همراهی و مشارکت شهروندان انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به سرانه ۶۳۰ کیلوگرمی تولید زباله در تبریز افزود: در طرح جدید سازمان مدیریت پسماند، به صورت پایلوت در دومنطقه زعفرانیه و رشدیه، پسماند خانگی شبانه و از ساعت ۲۱ جمع‌آوری شده و در ادامه به سایر مناطق شهر تسری می‌یابد.

وی با اشاره به خلع ید پیمانکار کارخانه تولید کمپوست در سال گذشته گفت: پس از خلع ید پیمانکار کارخانه تولید کمپوست، تفکیک پسماند و تولیدات این کارخانه افزایش یافته است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهری تبریز با اشاره به فعالیت دو خط ۲۵۰ تنی تولید کمپوست در این کارخانه اعلام کرد: خط سوم تولید کمپوست با ظرفیت ۳۰۰ تن در روز در سال‌جاری راه‌اندازی می‌شود که در مجموع ظرفیت تولید کمپوست در سازمان مدیریت پسماند به ۸۰۰ تن در روز می‌رسد.

به گزارش تایسیز نیوز، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی با اشاره به برنامه این سازمان در تولید RDF در سال جاری خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های سازمان در سال‌جاری تولید ۴۰۰ تن RDF یا همان سوخت حاصل از زباله است که می‌توان به جای مازوت و گاز در صنایعی مانند سیمان استفاده شود.