برگزاری آیین اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی «بهار در زمستان»
برگزاری آیین اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی «بهار در زمستان»

برگزاری آیین اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی «بهار در زمستان» آیین اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی «بهار در زمستان» توسط شهردای منطقه ۶ تبریز برگزار شد. به گزارش تایسیز نیوز، آیین اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی «بهار در زمستان» شامگاه دوشنبه در فرهنگسرای رضوان توسط شهرداری منطقه ۶ تبریز برگزار شد. در این آیین، رضا جان‌ فشان نوبری، […]

برگزاری آیین اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی «بهار در زمستان»

برگزاری آیین اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی «بهار در زمستان»

آیین اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی «بهار در زمستان» توسط شهردای منطقه ۶ تبریز برگزار شد.

به گزارش تایسیز نیوز، آیین اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی «بهار در زمستان» شامگاه دوشنبه در فرهنگسرای رضوان توسط شهرداری منطقه ۶ تبریز برگزار شد.

در این آیین، رضا جان‌ فشان نوبری، شهردار منطقه ۶ تبریز با اشاره به برگزاری جشنواره‌های متعدد فرهنگی توسط این منطقه اظهار کرد: ما همواره در کنار اجرای پروژه های عمرانی و خدماتی، نگاه ویژه ای به اقدامات فرهنگی داریم که خوشبختانه در سال جاری برنامه‌های متنوعی در این زمینه اجرا کردیم.

وی افزود: این منطقه همواره به دنبال حمایت از هنرمندان و فرهیختگان بومی استان بوده و تکریم و ارج نهادن به جایگاه و شان هنرمندان را از اولویت های کاری خود می‌داند.

شهردار منطقه ۶ تبریز با اشاره به افزایش دو برابری بودجه شهرداری در سال ۱۴۰۳ تصریح کرد: سال آینده در کنار اجرای چشمگیر اقدامات عمرانی، برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و ورزشی را در دستور کار خود قرار دادیم.

وی همچنین اضافه کرد: حمایت از گروه های فرهنگی و هنری کلان‌شهر تبریز از جمله برنامه های این منطقه در سال آینده است.

در ادامه این آیین، بهمن تقی پور، دبیر جشنواره تئاتر خیابانی «بهار در زمستان» با بیان اینکه در مرحله نخست این جشنواره ۲۲ اثر به دبیرخانه ارسال شده بود، اظهار کرد: پس از اجرای مقدماتی و بازبینی زنده آثار توسط هئیت داوران، هشت اثر به مرحله نهایی این جشنواره راه یافتند.

وی افزود: این هشت گروه‌ هنری که از شهرهای مختلف استان از جمله تبریز، سردرود، مرند و اهر در این جشنواره حضور داشتند، در باغ‌شهر تبریز (میدان جهاد) اجراهای خود را انجام دادند که در نهایت برگزیدگان این جشنواره توسط هیئت داوران انتخاب شدند.

دبیر جشنواره تئاتر خیابانی «بهار در زمستان» ضمن قدردانی از شهرداری منطقه ۶ تبریز اذعان کرد: واحد امور فرهنگی و اجتماعی این منطقه جزو فعالترین واحدها در بین شهرداری های مناطق دهگانه تبریز است که امیدوارم سایر مناطق نیز در راستای اعتلای فرهنگ تبریز گام بردارند.

گفتنی است، نمایش های آپارتمان (محمود کریمی از تبریز)، سایه همسایه (یوسف سلمانی از اهر)، معرکه کلنگ‌زنی (مهدی شاکری از سردرود) و منم ببین (هادی حساس از تبریز)، دو بعلاوه یک (بهنام پناهی از تبریز)، مد (امیر محمدپور از اهر)، ساعت حرکت (حامد ترابی از تبریز) و ائولنماق حکایتی (غلامرضا رزاقی از مرند) در باغ‌شهر تبریز اجرا شد که در نهایت هیئت داوران منتخبان این جشنواره را معرفی کردند.

در بخش بازیگر زن از هستی محمدزاده بازیگر نمایش معرکه کلنگ‌زنی از شهر سردرود قدردانی شد.

در بخش خردسالان نیز از محمدامین حساس، ارسطو نصیری و ناردین کریمی بازیگران نمایش منم ببین قدردانی شد و جایزه ویژه هیئت داوران و دیپلم افتخار این جشنواره به سلوی توکلی اهدا شد.

در بخش بازیگر مرد نیز از مهدی شاکری از سردرود، اصغر محمدقلی زاده از اهر و علی صمدی از تبریز قدردانی شد.

هیئت داوران در این جشنواره به ترتیب غلامرضا رزاقی از مرند، یوسف سلیمانی از اهر و حامد ترابی از تبریز را به عنوان رتبه های اول تا سوم بخش بازیگری جشنواره انتخاب کردند.

همچنین در بخش کارگردانی نیز به ترتیب امیر محمدپور از اهر، محمود کریمی از تبریز و یوسف سلیمانی از اهر رتبه های اول تا سوم کسب کردند و هادی حساس از تبریز نیز شایسته تقدیر شد.

هیئت داوران در بخش ایده و طرح نیز به ترتیب امیر محمدپور از اهر، محمود کریمی از تبریز و مهدی صالحیار از سردرود را به عنوان رتبه های اول تا سوم انتخاب کردند و پژمان شاهوردی از اهر نیز عنوان شایسته تقدیر را کسب کرد.