بهره‌برداری از روکش آسفالت آزادراه تبریز – زنجان تا پایان سال۱۴۰۵
بهره‌برداری از روکش آسفالت آزادراه تبریز – زنجان تا پایان سال۱۴۰۵

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی خبر داد: بهره‌برداری از روکش آسفالت آزادراه تبریز – زنجان تا پایان سال۱۴۰۵ تایسیز نیوز -مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی از روکش آسفالت ۲۰۰ کیلومتر از آزادراه تبریز زنجان تا پایان سال ۱۴۰۵ خبر داد.  اورجعلی علیزاده روز دوشنبه، ۲۱ خرداد ماه […]

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی خبر داد:

بهره‌برداری از روکش آسفالت آزادراه تبریز – زنجان تا پایان سال۱۴۰۵

تایسیز نیوز -مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی از روکش آسفالت ۲۰۰ کیلومتر از آزادراه تبریز زنجان تا پایان سال ۱۴۰۵ خبر داد.

 اورجعلی علیزاده روز دوشنبه، ۲۱ خرداد ماه در بازدید عکاسان خبری استان از روند اجرای این پروژه گفت: ۲۰۰ کیلومتر از ۲۸۰ کیلومترطول کل آزادراه تبریز – زنجان در محدوده آذربایجان شرقی است که امسال ۵۳ کیلومتر آن بهسازی و آسفالت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه آزادراه تبریز- زنجان از سال ۱۳۸۶ زیر بار ترافیک رفته افزود: به دنبال عمل نکردن سرمایه گذار به تعهدات خود مبنی بر رفع نواقصات و مرمت اسفالت، در سفر هیئت دولت به استان مصوب شد مدیریت آزادراه از بانک ملی به دولت واگذار شده و آزادراه روکش آسفالت شود.

وی با اشاره به اینکه مقرر شده بود ۳۰۰ میلیارد تومان از طرف سرمایه گذار برای رفع نقاط تخریب شده و بحرانی آزادراه تخصیص یابد گفت: این بخشی از این پول تخصیص یافته و بخش دیگری در حال تخصیص است.

علیزاده تصریح کرد: در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان نیز مقرر شد علاوه بر آن ۳۰۰ میلیارد تومان، یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان نیز برای آسفالت ریزی ۵۳ کیلومتر از آزادراه تبریز- زنجان تخصیص یابد.

وی با اشاره به اینکه ۷۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار در قالب نقدی و ۴۰۰ میلیارد تومان در قالب مصالح قیر خواهد بود اضافه کرد: سرجمع حدود ۲۵۰ میلیارد تومان از این یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان نیز تخصیص یافته و روکش آسفالت امسال ۵۳ کیلومتر از آزادراه امسال کامل می شود.

وی با بیان اینکه برای روکش آسفالت کل ۲۰۰ کیلومتر محدوده آزادراه که در حوزه آذربایجان شرقی قرار گرفته، سه هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است گفت: هم اکنون چهار پیمانکار مشغول اجرای عملیات آسفالت ریزی در آزادراه تبریز زنجان هستند که مناقصه انتخاب پیمانکار به ارزش هزار میلیارد تومان نیز در خال انجام است.

 علیزاده خاطرنشان کرد، تا پایان سال ۱۴۰۵ شش خط رفت و برگشت ۲۰۰ کیلومتر از آزادراه تبریز زنجان آسفالت ریزی شده و با کیفیت مطلوب در اختیار کاربران جاده قرار خواهد گرفت.