تبریز را باید به جایگاه باشکوه قبلی خود بازگردانیم
تبریز را باید به جایگاه باشکوه قبلی خود بازگردانیم

آل هاشم تاکید کرد تبریز را باید به جایگاه باشکوه قبلی خود بازگردانیم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: اگر به دنبال جایگاه والای استان در تمدن نوین هستیم باید در معرفی مفاخر ملی و بین المللی خود تلاش کنیم و تبریز را به جایگاه باشکوه قبلی خود بازگردانیم. به گزارش تایسیز نیوز، حجت‌الاسلام […]

آل هاشم تاکید کرد

تبریز را باید به جایگاه باشکوه قبلی خود بازگردانیم

تبریز را باید به جایگاه باشکوه قبلی خود بازگردانیم

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: اگر به دنبال جایگاه والای استان در تمدن نوین هستیم باید در معرفی مفاخر ملی و بین المللی خود تلاش کنیم و تبریز را به جایگاه باشکوه قبلی خود بازگردانیم.

به گزارش تایسیز نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در همایش تجلیل از زنده نامان تبریز این خطه را خانه عاشورائیان و دیار شهدای ۲۹ بهمن عنوان و اظهار داشت: تجلیل از مفاخر اهمیت قایل شدن به علم، معرفت، ادب، دین، مذهب، تاریخ، فرهنگ، هنر، رشادت و جوانمردی در استان است و باید از تک تک این چهره ها تقدیر کرد چون مایه افتخار و زنده نامانی هستند که نام و یادشان همواره بر زبان و روح ما جاری است و شهدا سردمدار این زنده نامان هستند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری چنین آیین های تجلیلی با هدف معرفی مفاخر استان افزود: این همایش ها از یک سو به دلیل ترویج فرهنگ تجلیل از مفاخر مهم هستند و از سوی دیگر زمینه ساز معرفی عمومی بزرگانی می شوند که پایه های علمی و فرهنگی جغرافیایی زیستی خود هستند و وجود آنها مایه سرافرازی و بالندگی است چون جامعه ای که مفاخر ندارد، به ورطه سقوط می افتد و تجلیل از مفاخر از مهمترین وظایف دستگاه های فرهنگی و موجب اعتلای فرهنگی و علمی استان است.

امام جمعه تبریز گفت: چنین برنامه هایی زمانی تاثیر بیشتری دارند که مخاطب این برنامه ها نسل جوان باشد تا موجب انگیزه و الگوگیری آینده سازان استان شود چرا که مفاخر میراثی گرانبها برای نسل های آینده هستند و انس و الفت جوانان با آنها موجب ظهور استعدادها و مفاخر جدید خواهد شد و در این بین آذربایجان شرقی شاهد ظهور چهره های پرفروغ و اندیشه های والا بوده و به نوعی گنجینه مفاخر تاریخ‌ کشور بشمار می رود.

نماینده محترم ولی فقیه در استان تصریح کرد: اما متاسفانه شماری از این مفاخر در میان این توقف چندساله یا از یاد رفته اند یا توسط برخی در همین حوالی برای هویت سازی دیگران مصادره و سرقت شده اند و به همین دلیل صیانت از داشته ها، مفاخر و سرمایه های انسانی و ممانعت از تحریف و سرقت چهره ها از دیگر نتایج برگزاری همایش های تجلیل از زنده نامان است.

وی افزود: اگر به دنبال جایگاه والای استان در تمدن نوین هستیم باید در معرفی مفاخر ملی و بین المللی خود تلاش کنیم و در کنار هم خیل مفاخرمان را باز معرفی کنیم تا بزرگی تاریخ و تمدن آذربایجان را به جهانیان بشناسانیم و تبریز را به جایگاه باشکوه قبلی خود بازگردانیم.

آل هاشم با اشاره به برگزاری مراسم هفته گذشته بزرگداشت پدر مقام معظم رهبری در تبریز اظهار داشت: شاهد تاثیر این بزرگداشت در میان نسل جوان بودیم و باید تعدد برگزاری چنین برنامه هایی پلی بین مفاخر دیروز و امروز و نسل آینده باشد و البته نباید به صورت مقطعی و موقت اجرا شوند بلکه باید نقطه آغازی برای معرفی عمیق مفاخر تبریز و آذربایجان به جامعه باشند تا جوانان بدانند بزرگان و مفاخر این سرزمین در چه محدودیت ها و شرایط سختی عمر خود را گذرانده و به افرادی تاثیرگذار و صاحب نظر در حد و اندازه های ملی و بین المللی تبدیل شده اند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تمجید از همت صورت گرفته در برگزاری سومین همایش تجلیل از زنده‌نامان تبریز تاکید کرد: تجلیل از مفاخر و زنده نامان در دوران حیات و زندگی آنها و به ویژه در زمان کسب موفقیت ها شیرینی دو چندانی دارد و این موضوع باید مورد توجه جدی مسئولان باشد تا قدردان این چهره های علمی، ادبی، هنری و دینی و فرهنگی در زمان قید حیات باشیم هر چند بزرگداشت این زنده نامان حتی پس از درگذشت آنها نیز مهم است.

گفتنی است سومین همایش تجلیل از زنده‌نامان تبریز به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، شهرداری کلانشهر تبریز و شورای اسلامی شهر تبریز با معرفی ۲۰ نفر از چهره های درخشان آسمان علم و ادب و فرهنگ و تدین تبریز در حوزه های مختلف برگزار شد.