تبریز ظرفیت میزبانی از مسابقات چوگان را دارد
تبریز ظرفیت میزبانی از مسابقات چوگان را دارد

تبریز ظرفیت میزبانی از مسابقات چوگان را دارد تایسیز نیوز – رئیس فدراسیون چوگان گفت: ظرفیت های بسیاری برای برگزاری مسابقات مختلف از جمله چوگان در تبریز وجود دارد که باید با تقویت این ظرفیت ها، زمینه برگزاری مسابقات چوگان در این شهر را فراهم کنیم. به گزارش تایسیزنیوز، اصغر ناظری روز سه شنبه در […]

تبریز ظرفیت میزبانی از مسابقات چوگان را دارد

تایسیز نیوز – رئیس فدراسیون چوگان گفت: ظرفیت های بسیاری برای برگزاری مسابقات مختلف از جمله چوگان در تبریز وجود دارد که باید با تقویت این ظرفیت ها، زمینه برگزاری مسابقات چوگان در این شهر را فراهم کنیم.

به گزارش تایسیزنیوز، اصغر ناظری روز سه شنبه در دیدار با فرماندار شهرستان تبریز اظهار کرد: ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه رشته ورزشی چوگان در تبریز و حضور علاقه مندان این رشته ورزشی، از برنامه های فدراسیون بوده و در این زمینه آمادگی کامل را داریم.

وی ادامه داد: اقداماتی که برای ترویج این رشته در تبریز صورت گرفته قابل قدردانی است و فدراسیون نیز برای تکمیل این اقدامات، ایجاد باشگاه چوگان در مجموعه یادگار امام ره تبریز را بررسی خواهد کرد.

وی گفت: آذربایجان شرقی با توجه به شرایط جغرافیایی و داشتن جاذبه‌های گردشگری و فرهنگی، می‌تواند یکی از پایگاه‌های اصلی ترویج و توسعه چوگان در کشور باشد.

فرماندار تبریز نیز در این دیدار گفت: با بستر سازی مناسب و استفاده از ظرفیت های موجود، تبریز این توان را دارد که از رویدادهای ملی و بین المللی میزبانی کند.

یونس فاتح به پویایی صنعت چرم در تبریز اشاره کرد و گفت: می توان با بهره گیری از مزیت های این صنعت، در مورد تولید ابزار سوارکاری و چوگان و همچنین اشتغال زایی نیز اقدام کرد.

محمد عطاپور معاون اداره ورزش و جوانان شهرستان تبریز نیز با اشاره به قدمت و خاستگاه بازی چوگان در ایران؛ گفت: آمادگی برای برنامه ریزی مسابقات چوگان در شهرستان تبریز را داریم.

تفاهم نامه همکاری بین رئیس فدراسیون چوگان و سپاه عاشورا امضا شد

به گزارش تایسیز نیوز، تفاهم نامه بین رئیس فدراسیون چوگان جمهوری اسلامی ایران با معاونت تربیت بدنی سپاه عاشورا امضا شد.

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از روابط عمومی تربیت بدنی سپاه عاشورا با هدف فرهنگ سازی رشته ورزشی موکد اسلام و نیاز آموزش نیروهای مسلح کشور مقرر شد در خصوص آموزش توانمندسازی و اجرای جشنواره و مسابقات چوگان و سوارکاری و همچنین ساخت زمین مخصوص چوگان و تجهیزات اقدامات اساسی برای تشکیل و حمایت از تیم چوگان باشگاه مقاومت سپاه عاشورا بعمل آید.
در این دیدار رئیس فدراسیون چوگان کشور را شهشهی مسئول هیات چوگان استان همراهی می کرد.