تجمع هیات های حسینی تبریز مقابل بیت امام جمعه فقید
تجمع هیات های حسینی تبریز مقابل بیت امام جمعه فقید

تجمع هیات های حسینی تبریز مقابل بیت امام جمعه فقید تایسیز نیوز- دسته ها و هیات های حسینی تبریز از محلات و مساجد مختلف این شهر مقابل بیت آیت الله سید محمد علی آل هاشم امام جمعه شهید تجمع کردند. به گزارش تایسیز نیوز، پس از اعلام خبر شهادت آیت الله سید ابراهیم رییسی و […]

تجمع هیات های حسینی تبریز مقابل بیت امام جمعه فقید

تجمع هیات های حسینی تبریز مقابل بیت امام جمعه فقید+فیلم

تایسیز نیوز- دسته ها و هیات های حسینی تبریز از محلات و مساجد مختلف این شهر مقابل بیت آیت الله سید محمد علی آل هاشم امام جمعه شهید تجمع کردند.

به گزارش تایسیز نیوز، پس از اعلام خبر شهادت آیت الله سید ابراهیم رییسی و هیات همراه وی، مردم شهر تبریز در قالب دسته ها و هیات های حسینی و مذهبی این شهر مقابل بیت حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم امام جمعه شهید تجمع کرده و با نوحه سرایی در رثای شهدای ساحنه هوایی بالگرد در ورزقان سوگواری کردند.

شهادت رییس جمهور مردمی ایران اسلامی، وزیر امور خارجه ، امام جمعه محبوب و حسینی تبریز و استاندار جهادی آذربایجان شرقی موجی از حزن و اندوه در بین مردم آذربایجان و تبریز ایجاد کرده و فضای عمومی در حال حاضر آکنده از غم و اندوه است

هم اکنون هیات های حسینی تبریز از محلات مختلف مقابل بیت امام جمعه تجمع کرده اند و به نوحه سرایی و سوگواری مشغول هستند.

شهروندان سوگوار تبریزی در گفت وگو با خبرنگاران با اعلام اینکه امروز یکی از روزهای بسیار تلخ برای مردم این شهر است، از اینکه امام جمعه مردمی خود را از دست داده اند، ابراز ناراحتی کرده و با چشمان گریان در رثای حجت الاسلام آل هاشم عزاداری می کنند.

بر اساس اعلام نهادهای مسئول، مراسم بزرگداشت شهدای سانحه هوایی روز گذشته در ورزقان، امروز/ دوشنبه/ از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در محل مصلای اعظم امام خمینی تبریز برگزار می شود.

به گزارش تایسیز نیوز، سیدمحمدعلی آل‌هاشم فرزند ارشد آیت‌الله سید محمدتقی آل‌هاشم از روحانیان بنام تبریزی روز یکشنبه در سانحه هوایی به همراه رئیس جمهور و سایر همراهان وی به شهادت رسید.

پیش از وی، شهید آیت‌الله محمدعلی قاضی طباطبایی در دهم آبان سال ۱۳۵۸ و آیت الله سیداسدالله مدنی در بیستم شهریور سال ۱۳۶۰ به عنوان شهدای محراب به شهادت رسیدند.

امام جمعه تبریز، ششمین نماینده‌ ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز بود که در دهم خرداد ۱۳۹۶ از سوی رهبر معظم انقلاب منصوب شده بود و پیش از وی مرحوم آیت‌الله مشکینی، مرحوم آیت‌الله ملکوتی و مرحوم آیت‌الله مجتهدشبستری امامت جمعه تبریز را بر عهده داشتند.

آیت الله آل هاشم، تحصیلات مقدماتی را تا دبیرستان در تبریز گذراند سپس برای تحصیل علوم دینی در حوزه‌ علمیه این شهر مشغول و سپس به حوزه‌ علمیه قم عزیمت کرد و تحصیلات حوزوی را تا مقطع سطح چهار حوزوی (دکتری) گذراند و به مدت ۱۴ سال در درس خارج رهبر معظم انقلاب حضور فعال داشت.

وی دارای تالیفات تخصصی برای نیروهای مسلح، طلاب، روحانیون و تالیفات عمومی است.

امام جمعه تبریز سال ها در مناطق عملیاتی جبهه‌های جنگ حق علیه باطل شرکت کرده و با فرماندهان بزرگی مانند شهید صیاد شیرازی همراه بود و از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۶ با حکم رهبر معظم انقلاب مسوولیت نمایندگی ولی فقیه و رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران را بر عهده داشت.

وی در این دوره سه بار موفق به کسب مقام اول بین سازمان‌های عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح در اشراف فرماندهی معظم کل قوا شد.

آیت الله آل هاشم، در ششمین دوره‌ مجلس خبرگان رهبری به عنوان نماینده‌ مردم آذربایجان شرقی در این مجلس با کسب بیشترین رای انتخاب شد.