تجهیز شهرداری منطقه ۵ به دستگاه بازیافت تراشه آسفالت
تجهیز شهرداری منطقه ۵ به دستگاه بازیافت تراشه آسفالت

تجهیز شهرداری منطقه ۵ به دستگاه بازیافت تراشه آسفالت با هدف افزایش بهره وری و تسریع در عملیات چاله زدایی و لکه گیری آسفالت معابر شهرداری منطقه ۵ به دستگاه بازیافت آسفالت تجهیز شد. به گزارش تایسیز نیوز، معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری منطقه ۵ تبریز در این خصوص گفت: دستگاه بازیافت کلوخه […]

تجهیز شهرداری منطقه ۵ به دستگاه بازیافت تراشه آسفالت

دستگاه بازیافت تراشه آسفالت

با هدف افزایش بهره وری و تسریع در عملیات چاله زدایی و لکه گیری آسفالت معابر شهرداری منطقه ۵ به دستگاه بازیافت آسفالت تجهیز شد.

به گزارش تایسیز نیوز، معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری منطقه ۵ تبریز در این خصوص گفت: دستگاه بازیافت کلوخه و تراشه آسفالت با ظرفیت دو تن با تدابیر شهردار محترم منطقه خریداری و به ناوگان این مجموعه اضافه شد.

احمد گلمحمدی با بیان اینکه این دستگاه موجب دسترسی فوری به آسفالت و صرفه‌جویی در عملیات لکه گیری خواهد شد افزود: زمان مورد نیاز برای بازیافت تراشه آسفالت توسط این دستگاه حدود ۱۵ دقیقه و برای کلوخه نیم ساعت است.

وی با اشاره به روش کار با این دستگاه گفت: تراشه از دهانه دستگاه ریخته شده و قیر نیز به مخزن مخصوص اضافه می شود؛ بعد از گرم شدن کوره قیر روان شده و تراشه نیز در داخل کوره با دندانه‌های گردان خُرد می شود.

گلمحمدی ادامه داد: بدینوسیله با حرارت زیاد و گردش دستگاه، تراشه و قیر باهم مخلوط شده و آسفالت استحصال می شود.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری منطقه ۵ تبریز تصریح کرد: بعد از استحصال آسفالت با گردش برعکس دستگاه آسفالت به بیرون انتقال داده شده و مورد استفاده قرار می گیرد.